Dawid Kubacki
YouTube/Skijumping
Autor Wojciech Olszowy - 20 Grudnia 2020

Dawid Kubacki przerwie występy w Pucharze Świata? Nagle zdradził prawdę, to bardzo realne

Dawid Kubacki może przerwać sezon. Wszystko przez jego sytuację w życiu prywatnym. Ogromną presję na skoczku ma wywierać jego żona. Marta Kubacka jest w zaawansowanej ciąży. Poród ma odbyć się już na dniach. Kobieta chce, by jej mąż był przy narodzinach dziecka, co może się wiązać z opuszczeniem danych zawodów.

  • Dawid Kubacki oczekuje narodzin dziecka
  • Żona skoczka jest w końcówce ciąży i poród to kwestia dni
  • Jest to trudna sytuacja dla Kubackiego, gdyż prawdopodobnie opuści część sezonu
  • Marta Kubacka już odgrażała się mężowi

Dawid Kubacki wraca do domu po konkursie w Engelbergu. Teraz czekają go przygotowania do kolejnych zawodów, ale przede wszystkim do roli ojca. Jego żona niedługo będzie rodzić. Sezon skoczka stoi teraz pod znakiem zapytania.

Dawid Kubacki opuścił zawody, bo żona mu się odgrażała?

Za nami już czwarte w tym sezonie zawody Pucharu Świata. Dla wielu skoczków były to jednak dopiero trzecie. Wszystko przez to, że konkursy w rosyjskim Niżnym Tagile odpuściło wielu, czołowych zawodników. Także i naszych reprezentantów. Do Rosji nie udali się, chociażby Kamil Stoch, Piotr Żyła czy Dawid Kubacki. Wszyscy w tym czasie szlifowali formę na mistrzostwa świata w lotach, w słoweńskiej Planicy. Jak się okazuje, absencja Kubackiego ma także i drugą stronę.

W rozmowie z Eurosportem skoczek opowiedział o swojej sytuacji. Niedługo zostanie ojcem. Razem z małżonką odliczają dni do porodu. To ma nadejść wkrótce. Napięcie w domu Kubackich jest duże i niesie ze sobą sporo emocji. Te mają prowadzić do różnych sytuacji.

Jak sam stwierdził, przed zawodami w Niżnym Tagile, żona zaczęła odgrażać się mężowi, że za chwile będzie rodzić i ma zostać razem z nią.

Właśnie dotarły do nas wiadomości ze szpitala. Wiemy już, w jakim stanie jest Kinga Rajda, lekarze podali informacjeWłaśnie dotarły do nas wiadomości ze szpitala. Wiemy już, w jakim stanie jest Kinga Rajda, lekarze podali informacjeCzytaj dalej

- Nie mogę się już doczekać. Podobnie jak Karl Geiger nie pojechałem do Rosji, bo żona odgrażała się, że będzie rodzić, choć na razie nie wydać, żeby to było już rozwiązanie. Termin się zbliża i zobaczymy, czy urodzi na święta, czy dopiero później - opowiada Kubacki

Dawid Kubacki w czołówce tego sezonu

Kubacki dobrze radzi sobie w tym sezonie. Przed zawodami w Engelbergu zajmował piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po tym weekendzie jednak spadł.

Obecnie jest na siódmej pozycji. W Szwajcarii zajmował kolejno dziesiąte miejsce w sobotę oraz ósme w niedzielę. Nie były to najlepsze wyniki. Lepiej było w Wiśle i Kuusamo, kiedy zajmował trzecie miejsce.

Obecnie skoczków czeka chwila przerwy. 28 grudnia rozpoczyna się kolejny, ważny punkt sezonu - Turniej Czterech Skoczni. Kubacki będzie bronił tytułu. Triumfował rok temu. Wówczas wygrał w ostatnim konkursie w Bischofshofen. Raz był na drugim - w Innsbrucku, a dwa razy na trzecim - W Oberstdorfie oraz w Garmisch-Partenkirchen. Był jedynym skoczkiem, który kończył każdy konkurs na podium, dzięki czemu mógł cieszyć się ze zwycięstwa w cały turnieju.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News