Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 21 Stycznia 2020

Niesamowity wyczyn Dawida Kubackiego. Przecieramy oczy ze zdziwienia, jest najlepszy

Dawid Kubacki w tym sezonie Pucharu Świata przechodzi samego siebie. 29-latek jest w fantastycznej formie i wszystko wskazuje na to, że ją utrzyma. A może być jeszcze lepiej.

Dawid Kubacki ostatnio odnosi same sukcesy. Po wygraniu Turnieju Czterech Skoczni dwukrotnie był najlepszy w Titisee-Neustadt, do tego osiem razy z rzędu stanął na podium Pucharu Świata. Ten wynik będzie miał okazję wyśrubować w Zakopanem.

Przełom w sprawie Krzysztofa Piątka. Na takie informacje czekali wszyscy kibicePrzełom w sprawie Krzysztofa Piątka. Na takie informacje czekali wszyscy kibiceCzytaj dalej

Dawid Kubacki jest najlepszy w 2020 roku

Mimo swojej fantastycznej dyspozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest dopiero czwarty. To wszystko przez wielki ścisk w tabeli wśród czołowych skoczków. Prowadzi Karl Geiger, który zgromadził 886 punktów. Drugi jest Stefan Kraft (795 pkt), a trzeci Ryoyu Kobayashi (795 pkt). Polski skoczek ma 764 punkty. To właśnie ta czwórka będzie walczyła o wygraną w tej edycji Pucharu Świata.

29-latek szybko odrabia strata, dzięki czemu błyskawicznie może awansować na pierwszą lokatę. Zwłaszcza, że w 2020 roku jest najlepszy. Licząc wyniki uzyskiwane przez zawodników od konkursu w Garmisch-Partenkirchen, Dawid Kubacki zgarnął aż 560 punktów do klasyfikacji generalnej. To o 101 "oczek" więcej od Geigera i 176 od Krafta. To z pewnością musi robić wrażenie.

Dawid Kubacki ma szansę szybko awansować w klasyfikacji generalnej na pierwsze miejsce

W pierwszej dziesiątce za 2020 rok jest łącznie trzech Polaków. Oprócz Kubackiego to Piotr Żyła (ósme miejsce) i Kamil Stoch (dziewiąta lokata). Doskonale widać, że Biało-Czerwoni po średnim początku sezonu forma naszych reprezentantów się ustabilizowała. Też dzięki temu w klasyfikacji drużynowej Polska zajmuje trzecie miejsce, zaraz za Austrią i Norwegią, do której tracimy tylko 53 punkty.

Następne zawody odbędą się w Zakopanem. W piątek zawodników czekają kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a dzień później zawody indywidualne. Liczymy na to, że polscy skoczkowie poprawią swoją pozycje w klasyfikacji generalnej, a Kubacki przesunie się na możliwie najwyższe miejsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili. Polacy zagrają o posadę trenera. Dramatyczna sytuacja drużyny
  2. Dramat gwiazdora Legii. Kibice wstrzymali oddech, niebezpieczeństwo było bardzo blisko
  3. Znany klub uczci pamięć zmarłego piłkarza. Wzruszające sceny, kibice nie będą mogli powstrzymać łez
  4. Z ostatniej chwili. Znamy skład reprezentacji Polski przed konkursem w Zakopanem. Nie brakuje niespodzianek
  5. Reprezentant Polski zmienia klub. Mógł być legendą, wybrał wielkie pieniądze
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News