Dawid Kubacki
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 21 Lutego 2020

Dawid Kubacki walczy z chorobą. Ważne słowa polskiego skoczka

Dawid Kubacki był jedną z największych gwiazd dzisiejszego konkursu w Rumunii. Mimo że Polak zmaga się z przeziębieniem, to zanotował przyzwoite skoki, a jego ósme miejsce można brać za sukces, jeśli zważy się na okoliczności chorobowe polskiego mistrza. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni postanowił opowiedzieć o stanie swojego zdrowia.

Dawid Kubacki ma za sobą wyjątkowo ciężki konkurs skoków narciarskich. Polak pojawił się w Rumunii z poważnym przeziębieniem co stanowczo wpłynęło na jego postawę w trakcie dzisiejszego konkursu w Rasnowie. Ostatecznie Polak zajął ósme miejsce, chociaż gdyby był w pełni zdrowia, to najpewniej jego lokata byłaby jeszcze wyższa. Skoczek postanowił opowiedzieć kibicom i mediom, jak się właściwie czuje.

Kompromitacja organizatorów podczas konkursu w Rasnovie. Konkurs został przerwanyKompromitacja organizatorów podczas konkursu w Rasnovie. Konkurs został przerwanyCzytaj dalej

Dawid Kubacki komentuje stan swojego zdrowia. Ważne słowa skoczka

Polski sportowiec, który ostatnimi czasy uskarżał się na stan swojego zdrowia, postanowił opowiedzieć o tym, czy jego stan jest poważny. Okazuje się, że Kubacki wciąż walczy ze swoimi problemami zdrowotnymi, chociaż nie wie, czy przeziębienie wpływa aż tak źle na jego skoki.

- Wydawało mi się, że obie serie konkursowe były na przyzwoitym poziomie. Sam jednak do końca nie wiem, dlaczego nie chciało polecieć w drugiej. Muszę porozmawiać z trenerem. Wiem jednak, że stać mnie na dużo lepsze skoki. Nie wiem też, na ile przeszkadza mi osłabienie chorobą, a na ile bierze się to z błędów - powiedział 29-latek.

Legenda FC Barcelony krytykuje swój były klub. Poszło o kontrowersyjny transferLegenda FC Barcelony krytykuje swój były klub. Poszło o kontrowersyjny transferCzytaj dalej

Sportowiec stara się wrócić do zdrowia

Aby nie pogarszać stanu swojego zdrowia, sportowiec w czwartek zrobił sobie wolne tuż po kwalifikacjach i nie brał udział w treningach, aby móc podreperować swoje zdrowie. Jak sam przekonuje, jest na dobrej drodze, aby pozbyć się przeziębienia i powalczyć w tym sezonie o jak najwyższe cele.

- Miałem dyspensę, żeby trochę się podleczyć i odpocząć. To była dobra decyzja. Nie było jednak tematu, bym w ogóle odpuścił start w Pucharze Świata, choć wiem, że dla mężczyzny takie przeziębienie to jest walka o życie. Daję jednak radę - opowiada reprezentant Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News