Dawid Kubacki czwarte miejsce
Instagram - Dawid Kubacki
Autor Piotr Bernaciak - 22 Lutego 2020

Wielki pech Dawida Kubackiego w Rasnovie. Świetny występ Polaka, był o włos od podium

Dawid Kubacki w pierwszej serii rozczarował kibiców, ale w drugiej części pokazał się zdecydowanie z lepszej strony. Do podium zabrakło mu bardzo niewiele, jednak mimo wszystko należą się ogromne brawa.

Dawid Kubacki po pierwszej serii sobotniego konkursu w Rasnovie nie miał wielkich powodów do radości, bowiem zajął dopiero 9. miejsce i z pewnością nie był to rezultat, który może go satysfakcjonować. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni mierzył w miejsce w pierwszej piątce zawodów w Rumunii, jednak po pierwszej części konkursu nie mógł się cieszyć.

W drugiej serii jednak reprezentant Polski pokazał się ze znacznie lepszej strony i udowodnił, że zasługuje na miejsce w czołówce. Polak utrzymywał się na prowadzeniu dość długo i mieliśmy spore szanse na przedstawiciela naszego kraju na podium. Ostatecznie zabrakło naprawdę niewiele, w związku z czym Dawidowi Kubackiemu należą się ogromne brawa.

Nie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskachNie żyje były trener polskiej reprezentacji skoczków. Poprowadził swojego zawodnika do złota na igrzyskachCzytaj dalej

Dawid Kubacki osiągnął spory sukces

Po pierwszej serii nie mieliśmy powodów do radości. Najlepszy z Polaków był właśnie Dawid Kubacki, który zajął dziewiąte miejsce. Kamil Stoch był dopiero siedemnasty, a Klemens Murańka, Piotr Żyła i Aleksander Zniszczoł zajęli odpowiednio 22., 23. i 24. miejsce w klasyfikacji. Pozostawało nam mieć nadzieję, że nasi rodacy pokażą swoje umiejętności w serii finałowej.

Tak też się stało. Na pochwałę zasłużył przede wszystkim Dawid Kubacki, który był ostatecznie czwarty. Zabrakło mu niecałych dwóch punktów do trzeciego miejsca, które sensacyjnie zajął Constantin Schmid. Kamil Stoch tym razem był dziewiąty, Piotr Żyła był 21., Aleksander Zniszczoł zajął 24. miejsce, a Klemens Murańka był 27.

Pilny apel Adama Małysza do kibiców. Legenda poprosiła wszystkich o wsparciePilny apel Adama Małysza do kibiców. Legenda poprosiła wszystkich o wsparcieCzytaj dalej

Dawid Kubacki dał nam radość

Nawet jeżeli ostatecznie tym razem Dawidowi Kubackiemu zabrakło kilka punktów do podium, to mimo wszystko należą mu się brawa, bo zaliczył ogromny postęp względem pierwszej serii. Oby za tydzień było jeszcze lepiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwoje pasażerów wycieczkowca nie żyje. Trwa ewakuacja, koszmar pasażerów
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News