Dawid Kubacki
CHARLY TRIBALLEAU/AFP/East News
Autor - 22 Sierpnia 2020

Dawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczka

Dawid Kubacki był w piątek jednym z najlepszych zawodników na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. 30-letni skoczek zajął drugie miejsce w prologu przed dwoma konkursami w ramach Letniego Grand Prix. Po udanych zawodach Kubacki udzielił wywiadu, w którym postanowił zaapelować do wszystkich Polaków.

Dawid Kubacki to obok Kamila Stocha i Piotra Żyły czołowy polski skoczek narciarski ostatnich lat. W piątkowym prologu, w którym zawodnicy rywalizowali o Puchar TVP Sport, zajął on drugie miejsce zaraz za wspomnianym Stochem. Po zawodach, w rozmowie z Tomaszem Kalembą, 30-latek zdradził nieco szczegółów na temat rywalizacji, ale zdobył się również na ważny apel.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nowe wytyczne WHO dotyczące noszenia maseczek. Jednak nie wszyscy powinni je nosić
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Olbrzymia eksplozja gazu. Cały kraj odcięty od prądu. Wiadomości ze świata
Kamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaKamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaCzytaj dalej

Dawid Kubacki: "Tak naprawdę każdy z nas może być zakażony"

W rozmowie dla Onet Sport Kubacki najpierw skupił się na samych skokach, które według niego były całkiem udane. - Było dobrze. Pogoda nam dopisała. Wiatr próbował kręcić, ale nie jakoś bardzo mocno, dlatego konkurs odbył się bez żadnych problemów. Może skoki, przynajmniej w moim wykonaniu, nie były na najwyższym poziomie, ale było w porządku. - ocenił 30-letni zawodnik - Odległości były jednak satysfakcjonujące, ale najważniejsze jest to, że można było poczuć trochę rywalizacji i usłyszeć doping kibiców. Na pewno miło jest być w Wiśle - dodał.

Skoczek zwrócił również uwagę na to, że mimo wszystko atmosfera nie była taka jak zwykle, a wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem. - Porównując jednak to, co jest teraz z tym, co było w Wiśle w poprzednich latach, to jest przepaść. Do tej pory zawsze były tutaj tysiące kibiców. Teraz jest inaczej. Każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że zgromadzenia nie są wskazane, a poza tym ciągle jest bardzo wysokie ryzyko zakażenia - podkreślił Dawid Kubacki.

Dla naszego reprezentanta sprawa bezpieczeństwa jest bardzo ważna, dlatego w rozmowie z Tomaszem Kalemba postanowił on stanowczo wypowiedzieć się na temat koronawirusa. - Tak naprawdę każdy z nas może być zakażony. Nie wolno jednak dać się zwariować. Trzeba zachowywać środki ostrożności i bezpieczeństwa i bez potrzeby nie pchać się do ludzi. Poza tym ważne jest noszenie maseczek i dezynfekowanie rąk. Tyle jesteśmy w stanie zrobić, żeby wyeliminować wirusa. - stwierdził 30-latek, apelując również do wielu innych Polaków.

Gigantyczna wpadka TVP podczas finału Ligi Europy. Kibice byli wściekli, tysiące rozczarowanych osóbGigantyczna wpadka TVP podczas finału Ligi Europy. Kibice byli wściekli, tysiące rozczarowanych osóbCzytaj dalej

W sobotę i niedzielę dwa konkursy LGP

Dawid Kubacki zdaje sobie sprawę, że najlepiej byłoby pozostać w domu, ale przez to nie mogłyby odbyć się jakiekolwiek zawody. Teraz skoczkowie mają przed sobą dwa pierwsze i jedyne konkursy Letniego Grand Prix. W obydwu faworytem będzie kolega Dawida z kadry, czyli Kamil Stoch.

Po zawodach na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle naszych reprezentantów będziemy mieli okazję zobaczyć najpewniej dopiero na pierwszych zawodach zimowych konkursach. Trudno przewidzieć jak będzie rozwijać się sytuacja na świecie, skoczkowie mają jednak nadzieję, że uda się przeprowadzić wszystkie zawody Pucharu Świata w sezonie 2020/2021.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przykre wieści dla tysięcy emerytów. Minister Ardanowski nie pozostawia złudzeń
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News