Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 24 Stycznia 2020

Dawid Kubacki nie popada w samozachwyt. "Ciągle mam nad czym pracować"

Dawid Kubacki jest ostatnio w znakomitej formie. Jak sam jednak przyznaje, przed nim jest jeszcze dużo pracy, żeby móc wejść na sam szczyt. Twierdzi, że ma nad czym pracować.

Dawid Kubacki w tym sezonie przechodzi samego siebie. Aktualnie jest najlepszym polskim skoczkiem, do tego na poważnie walczy o wygranie tej edycji Pucharu Świata. 29-latek nie zamierza jednak popadać w samozachwyt. Wręcz przeciwnie - zdaje sobie sprawę z tego, że jeszcze dużo pracy przed nim.

Z ostatniej chwili: uwielbiany sportowiec zmarł po wypadku. Przegrał najważniejszą walkęZ ostatniej chwili: uwielbiany sportowiec zmarł po wypadku. Przegrał najważniejszą walkęCzytaj dalej

Dawid Kubacki nie popada w samozachwyt

Wygranie Turnieju Czterech Skoczni, ósme podium w konkursie PŚ z rzędu i szansa na kontynuację tej wspaniałej serii w Zakopanem. Kubacki jest w wyśmienitej formie, co potwierdzają jego osiągnięcia. W samym 2020 roku zdobył najwięcej punktów ze wszystkich skoczków. Polski skoczek jest zadowolony ze swojej postawy, ale ciągle widzi rezerwy.

- Czuję się dobrze i jestem w dobrej dyspozycji. Wierzę, że ona będzie się utrzymywała jak najdłużej. Chociaż jest dobrze, to wiem, nad czym mam pracować. Nad tym będę się skupiał w Zakopanem. Z tygodnia na tydzień te skoki wymagają koncentracji i pracy - mówił Kubacki na konferencji prasowej przed rozpoczęciem Pucharu Świata w Polsce.

W piątek odbędą się kwalifikacje do konkursy indywidualnego zaplanowanego na niedzielę, natomiast w sobotę czeka nas konkurs drużynowy. Faworytami pierwszych zawodów będą Polacy, natomiast dzień później największe szanse na zwycięstwo będzie miał Kubacki. To dlatego, że wygrał dwa ostatnie konkursy, a teraz będzie skakał przed własną publicznością.

Dawid Kubacki jest wysoko w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

- Na sukces składa się wiele rzeczy. Także praca w latach poprzednich. Ważna jest dyspozycja dnia i samopoczucie, a także to, co się dzieje w domu. W moim przypadku praca była długotrwała i każdy etap kariery ma swoją wartość. Nie da się tego pominąć - powiedział 29-latek pytany o to, co spowodowało tak wielki wybuch jego formy.

Aktualnie Dawid Kubacki zajmuje w klasyfikacji indywidualnej czwarte miejsce, ale systematycznie zmniejsza swoją stratę do czołowej trójki. Ma aktualnie na swoim koncie 764 punkty. To o 122 mniej od Karla Geigera, 39 mniej od Stefana Krafta i 31 mniej niż Ryoyu Kobayashi. Już podczas konkursu w Zakopanem, jeśli ten ułoży się po jego myśli, ma szansę awansować na druga lokatę. Jeżeli tylko utrzyma swoją formę, doścignięcie Geigera będzie kwestią czasu. A pamiętajmy, że przed skoczkami jeszcze połowa sezonu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa
  2. Legenda polskiego sportu zmaga się z chorobą. Pojawiły się szansę na uzdrowienie
  3. Polski trener dostał pracę za granicą. Znają go wszyscy kibice Ekstraklasy
  4. Ważna decyzja polskiego działacza. Uderzył w skorumpowanych Rosjan
  5. Nowy piłkarz Legii już strzela bramki. Pomoże w zdobyciu mistrzostwa
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News