Dawid Kubacki
youtube.com/skijumping.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 24 Maja 2020

Dawid Kubacki zdradził swoją tajemnicę. Wyznał, jak trenował w domu i żartuje na temat małżeństwa

Dawid Kubacki jest bez wątpienia jednym z największych ulubieńców kibiców. Skoczek, który ma za sobą bardzo udany start w Pucharze Świata i zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni, podobnie jak inni reprezentanci Polski, trenował ostatnimi czasy w domu. Sportowiec wyznał, jak wyglądały jego przygotowania i dodał wzmiankę o swoim samopoczuciu po tak długim okresie izolacji w domu.

Dawid Kubacki, podobnie jak reszta polskich sportowców, powoli wraca do regularnych treningów. Kadra reprezentacji Polski już w poniedziałek ma się pojawić w Szczyrku na sesjach treningowych. Sam Kubacki opowiedział w rozmowie z mediami jak się czuje i jakich metod treningowych używał w trakcie pobytu w domu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Anna Lewandowska wzruszyła fanów. Pokazała szczególne zdjęcie małej Laury. Uwagę zwraca jeden szczegół (FOTO)Anna Lewandowska wzruszyła fanów. Pokazała szczególne zdjęcie małej Laury. Uwagę zwraca jeden szczegół (FOTO)Czytaj dalej

Dawid Kubacki zwierza się z tajemnicy. Tak trenował polski mistrz w domu

Okazuje się, że miejscem do treningu w domu Kubackiego stał się garaż. To właśnie tam, pod okiem szkoleniowca Michala Doleżala, w którym był stałym kontakcie poprzez Skype'a trenował na bieżąco. Jak sam przyznaje, jest bardzo zadowolony z tego co udało mu się osiągnąć i jego obecna kondycja jest jeszcze lepsza, niż rok temu.

- Trenowałem w domu i w garażu, który udostępnił mi trener Grzegorz Sobczyk. Wszyscy mamy w domu własny sprzęt, ale pożyczyłem też coś ze szkoły sportowej w Zakopanem. Moje treningi obserwowali trenerzy asystenci, a z trenerem Doležalem kontaktowałem się przez Skype’a. Treningi były ciężkie w minionych tygodniach, bo teraz twardo ładujemy akumulatory. I mogę powiedzieć, że nie był to okres stracony, chociaż realizacja programu była nie taka jak zakładaliśmy. Uzyskane wskaźniki są wyższe niż rok temu. Nie chcę ich wyjawiać, ale mogę powiedzieć, że mam niemal optymalną wagę ciała – 63 kilogramy. W zimie wynosiła 62 kilo. - mówi skoczek w rozmowie z SuperExpressem.

Adam Małysz przerwał milczenie. Przed tysiącami widzów skrytykował jednego z polskich skoczków. Adam Małysz przerwał milczenie. Przed tysiącami widzów skrytykował jednego z polskich skoczków. "Był bardzo trudny"Czytaj dalej

Kubacki usłyszał niesamowitą teorię na temat swojego małżeństwa. Nie może ukryć śmiechu

Czas izolacji skoczka nałożył się na jego pierwszą rocznicę ślubu. Sam jest bardzo szczęśliwy z faktu małżeństwa, ale nie wahał się opowiedzieć kawału o swoim małżeństwie i ukochanej osobie. Jak sam przyznał, usłyszał teorię mówiącą o tym, że obrączka na jego ręku przeszkadza mu w osiąganiu lepszych rezultatów na skoczni.

- Obrączka na palcu nie waży tyle, żeby ucinała mi metry. Usłyszałem o tej teorii już po ślubie, wcześniej jej nie znałem. Wobec mnie się nie potwierdziła. No chyba że byłbym wyjątkiem potwierdzającym regułę, ale wątpię. - mówi z przymróżeniem oka Kubacki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdził
  2. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  3. Z ostatniej chwili. Legendarny gracz zakażony koronawirusem. Przebywa w szpitalu
  4. Erling Haaland już niebawem opuści Bundesligę? Real Madryt coraz odważniej pyta o norweskiego gwiazdora
  5. Prezes Legii potwierdza. Michał Karbownik odejdzie. Będzie nowym rekordzistą Ekstraklasy
  6. Pandemia wpłynęła też na sprawy związane z L4. Zmieniło się kilka istotnych dla pracowników kwestii

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News