Dawid Kubacki
instagram.com/dawidkubacki
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Stycznia 2020

Dawid Kubacki w mocnych słowach po konkursie w Zakopanem. "Jest niedosyt"

Dawid Kubacki nie kryje, że czuł lekkie rozczarowanie po dzisiejszym konkursie skoków w Zakopanem. Skoczek, który walczy o jak najwyższą lokatę w tegorocznym Pucharze Świata, postanowił skomentować dzisiejszy występ reprezentacji Polski. Nie brakowało żalu względem własnej postawy.

Dawid Kubacki był dzisiaj jedną z najjaśniejszych stron reprezentacji Polski w trakcie występu w Zakopanem. Mimo że konkurs nie skończył się szczęśliwie dla skoczków, a Polacy zajęli dopiero piątą lokatę, to Kubacki i Kamil Stoch pokazali się z jak najlepszej strony. Zwycięzca prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni wyjawił, co czuje po konkursie. Z jego słów można wyczuć niedosyt i żal względem błędów, które popełnił.

Kapitalny Kamil Grosicki. Polak bezlitosny dla Chelsea, to trzeba zobaczyć (WIDEO)Kapitalny Kamil Grosicki. Polak bezlitosny dla Chelsea, to trzeba zobaczyć (WIDEO)Czytaj dalej

Dawid Kubacki komentuje swoją postawę. "Jest niedosyt"

Patrząc na to, że Polacy do tej pory zajmowali wysokie miejsca w trakcie konkursów drużynowych, a doskonała forma Kamila Stocha i Dawida Kubackiego dawała nadzieje na wysokie miejsce w trakcie dzisiejszych zawodów w Zakopanem, to ostatecznie udało się zająć piąte miejsce. Dawid Kubacki przyznał, że czuje pewien niedosyt po dzisiejszym konkursie, wskazując na to, że popełnił kilka błędów. Mimo że Kubacki był zdecydowanie najmocniejszym punktem reprezentacji Polski, to uważa, że nie powinien popełnić kilku błędów.

- Jest niedosyt, bo w moich skokach pojawiały się spóźnienia, ale z drugiej strony mimo tych błędów leciało i to mnie bardzo cieszy - mówił Kubacki

Skoczkowie wiedzieli, że może być ciężko

Kubacki przyznał, że powołanie na konkurs Jakuba Wolnego zwiastowało poniekąd, że walka o podium turnieju będzie ciężka. Przypomnijmy, że Wolny był najsłabszym elementem reprezentacji i jego skoki oddaliły Polaków od upragnionego, trzeciego miejsca.

- Wiedzieliśmy, że brakuje nam czwartego równego zawodnika. To jednak nie wpływa na mój skok. Muszę zrobić po prostu swoje. Na pewno jednak jest smutniej, kiedy widzi się, że odstaje się od reszty i szanse na podium topnieją. Walczy się jednak do samego końca, bo nigdy nic nie wiadomo - zakończył Kubacki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kapitalny mecz Polaka w Bundeslidze. Powinien jechać na Euro, cóż za forma
  2. Konkurs w Zakopanem nie pomógł Polakom. Spadliśmy z podium Pucharu Narodów
  3. Wielka kompromitacja w Zakopanem. Jutro musi być lepiej
  4. Wiemy, gdzie zagra Rafał Kurzawa. Na takie informacje czekali wszyscy kibice Ekstraklasy
  5. Kibice zaplanowali niesamowitą akcję. Wszystko dla polskich skoczków
  6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News