Dawid Kubacki
Instagram/Dawid Kubacki
Autor - 26 Stycznia 2020

Wielka nagroda Dawida Kubackiego. Skoczek dostanie fortunę za niezwykłe występy

Dawid Kubacki w tym sezonie skacze znakomicie. Jego formę docenił nawet Mateusz Morawiecki, czyli premier, który przygotował dla niego specjalny bonus. 29-latek otrzymał sporą kwotę.

Dawid Kubacki jest aktualnie najlepszym polskim skoczkiem. Zajmuje wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, do tego wygrał Turniej Czterech Skoczni. Za to uhonorował go Mateusz Morawiecki, który jest premierem.

Z ostatniej chwili. Gwiazdor Legii zmienia klub. Opuścił zgrupowanie i poleciał na testyZ ostatniej chwili. Gwiazdor Legii zmienia klub. Opuścił zgrupowanie i poleciał na testyCzytaj dalej

Dawid Kubacki został doceniony przez Mateusza Morawieckiego

Morawiecki postanowił przeznaczyć specjalną nagrodę dla Kubackiego za to, że wygrał TCS i został trzecim Polakiem w historii - po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu - który zwyciężył w tym elitarnym turnieju. Od organizatorów otrzymał za to 20 tysięcy franków, czyli około 78 tysięcy złotych. Bardziej hojny był polski polityk.

- Podjąłem decyzję o przyznaniu Dawidowi Kubackiemu specjalnej nagrody w wysokości 100 tysięcy złotych za Jego wielkie zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni - napisał na Facebooku Morawiecki. Jego decyzja została pozytywnie odebrana przez kibiców, którzy uważają, że słusznie postąpił.

Dawid Kubacki może szybko awansować w klasyfikacji generalnej

29-letni skoczek spisuje się fantastycznie w tym sezonie. Wygrał TCS, osiem ostatnich konkursów Pucharu Świata zakończył na podium, a w klasyfikacji generalnej jest aktualnie czwarty. Zgromadził do tej pory 764 punkty i ma tylko 122 "oczka" straty do Karla Geigera. Dawid Kubacki szybko odrabia straty, dzięki czemu szybko może go wyprzedzić.

Jeśli dobrze zaprezentuje się w Zakopanem (w niedzielę o 16:00 rozpocznie się konkurs indywidualny), to może przesunąć się nawet na drugie miejsce, tym samym wyprzedzając Stefana Krafta (39 pkt straty) i Ryoyu Kobayashiego (31 pkt straty). W klasyfikacji indywidualnej wysoko jest również Kamil Stoch, który zajmuje szóste miejsce. Czternasty z kolei jest Piotr Żyła.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kapitalny mecz Polaka w Bundeslidze. Powinien jechać na Euro, cóż za forma
  2. Konkurs w Zakopanem nie pomógł Polakom. Spadliśmy z podium Pucharu Narodów
  3. Wielka kompromitacja w Zakopanem. Jutro musi być lepiej
  4. Wiemy, gdzie zagra Rafał Kurzawa. Na takie informacje czekali wszyscy kibice Ekstraklasy
  5. Kibice zaplanowali niesamowitą akcję. Wszystko dla polskich skoczków
  6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News