Dawid Kubacki
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Listopada 2020

Genialny Dawid Kubacki. Co za forma, zmiótł konkurencję, pękamy z dumy

Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i inni nasi skoczkowie rozpoczynają drugi weekend Pucharu Świata. Po rywalizacji w Wiśle nasi zawodnicy wyjechali do Finlandii, by na skoczni w Kuusamo walczyć o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. W piątek odbyły się kwalifikacje do pierwszego z dwóch konkursów. Wygrał je właśnie Dawid Kubacki, ale z dobrej strony pokazali się wszyscy nasi zawodnicy.

Dawid Kubacki wraz z m.in. Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą są już w Kuusamo, gdzie w piątek odbyły się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Awans wywalczyli wszyscy nasi zawodnicy, a z wyjątkowo dobrej strony zaprezentował się Kubacki, który wygrał całą rywalizację.

Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Roberta Lewandowskiego, złapaliśmy się za głowy. Jest związana ze sportemGdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Roberta Lewandowskiego, złapaliśmy się za głowy. Jest związana ze sportemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Ciągle przesuwano jej wizytę. Gdy lekarz w końcu zobaczył jej policzek, usłyszała wyrok – 6 miesięcy życia
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat

Dawid Kubacki deklasuje rywali, wygrał kwalifikacje w Kuusamo

Fani skoków narciarskich w Polsce obiecywali sobie zdecydowanie więcej po występie naszych skoczków podczas pierwszego konkursu indywidualnego nowego sezonu. Ostatecznie w Wiśle nasi reprezentanci skakali w kratkę i nie zdołali osiągnąć większych sukcesów. Bardzo słabo wypadł m.in. Kamil Stoch, który zajął miejsce pod koniec trzeciej dziesiątki zawodów.

Po rywalizacji w Polsce karuzela Pucharu Świata przeniosła się do Kuusamo. W Finlandii odbędą się dwa konkursy indywidualne. Będzie to idealna szansa dla naszych skoczków na odrobienie strat do najlepszych zawodników minionego weekendu.

Nasi reprezentanci występy w Kuusamo zaczęli od piątkowej sesji kwalifikacyjnej. O awans do sobotniego konkursu walczyli Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała oraz Paweł Wąsek. Jako pierwszy z naszych skoczków na belce startowej zasiadł właśnie Paweł Wąsek.

Polak, tak jak większość skoczków przed nim, skakał w trudnych warunkach. Naszemu rodakowi udało się osiągnąć odległość 113,5 metra, co dało mu 10. miejsce i pewny awans do sobotnich zawodów. Czekaliśmy na skoki kolejnych Polaków.

Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazWłaśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazCzytaj dalej

Wszyscy Polacy wywalczyli awans do sobotniego konkursu w Kuusamo

Następny z naszej kadry na rozbiegu pojawił się Kamil Stoch. Lider naszej reprezentacji oddał świetny skok. Stoch spokojnie poleciał na odległość 120,5 metra. Dało mu to w tym momencie trzecie miejsce i awans do sobotniego konkursu.

Jako następny z naszych reprezentantów swój skok w kwalifikacjach oddał Klemens Murańka. 26-latek poszybował na 112,5 metr długości skoczni. Dzięki tej odległości również wywalczył kwalifikację do sobotniego konkursu. Kilka chwil później swój skok oddał Andrzej Stękała.

Stękała w nadal nie najlepszych warunkach atmosferycznych zdołał osiągnąć podobnie jak Klemens Murańka 112,5 metra. Znalazł się jednak niżej od kolegi z uwagi na noty sędziowskie. Co najważniejsze również wywalczył awans do konkursu.

W tym momencie pozostały nam już tylko skoki Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Pierwszy na belce startowej pojawił się Kubacki. Chwilę przed Polakiem imponujący skok na 129 metrów oddał Niemiec Pius Paschke. Kubacki skoczył jednak jeszcze lepiej. Nasz gwiazdor pofrunął aż na 135,5 metra i zdeklasował wszystkich, obejmując prowadzenie.

Ostatni z Polaków startował Piotr Żyła. Ulubieniec kibiców również oddał bardzo dobry skok. Żyła zanotował 129 metrów, co dało mu miejsce w czołówce piątkowych kwalifikacji. Wszyscy nasi reprezentanci wywalczyli awans i zaprezentują się w sobotnim konkursie w Kuusamo. Należy przede wszystkim pochwalić Dawida Kubackiego, który nie dał szans innym skoczkom i zdeklasował ich, skacząc o kilka metrów dalej od reszty stawki.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zamieszanie w sklepie morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  2. Do Polski przyleciał tajemniczy samolot z Wuhan. Ujawniono cel podróży
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News