Dawid Kubacki Żyła
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 28 Listopada 2020

Dawid Kubacki i Piotr Żyła dominują. Dwóch Polaków na podium, co za sukces, pękamy z dumy

Dawid Kubacki w Kuusamo pokazuje swoją fantastyczną formę. Polak po wielkich emocjach zajął trzecie miejsce. Wygrał Markus Eisenbichler przed Piotrem Żyłą. Sobotni konkurs był niezwykle udany dla Biało-Czerwonych. Wszyscy zwodnicy, których do Finlandii zabrał trener Michal Doleżal, awansowali do serii finałowej. Postawa polskich skoczków może cieszyć kibiców reprezentacji.

Dawid Kubacki pokazuje, że w Finlandii czuje się bardzo dobrze. Polski zawodnik wygrał piątkowe kwalifikacje do dzisiejszego konkursu. Swoją klasę udowodnił także w pierwszej serii sobotnich zawodów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  2. Krzysztof Krawczyk w środku nocy przekazał wiadomość o śmierci. Odeszła bliska mu osoba, łzy same napływają do oczu
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
Adam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religiiAdam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religiiCzytaj dalej

Dawid Kubacki błysnął w Kuusamo

Jeden z liderów reprezentacji Polski skoczył 139 metrów i wydawało się, że nikt nie jest w stanie pobić tego wyniku. Ostatecznie Kubacki po pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Polaka przebił lider Pucharu Świata Markus Eisenbichler, który skoczył 146 metrów.

Z dobrej strony pokazali się prawie wszyscy Polacy. Tuż za podium po pierwszej serii był Piotr żyła, który w pierwszej serii skoczył 136 metrów. Na 12. miejscu byli ex aequo Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

Tuż za nimi, bo na 16. pozycji po pierwszej serii był Paweł Wąsek. Najsłabszym z Biało-Czerwonych po pierwszej serii był Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył zaledwie 125 metrów i zajmował odległe 22. miejsce.

Stoch w serii finałowej się częściowo się zrehabilitował za słabszy skok w pierwszej serii. Skoczek z Zębu pokazał klasę i skoczył 136 metrów. Dzięki kapitalnemu skokowi znacznie poprawił swoją pozycję w konkursie.

Marta Linkiewicz odkryła swoją intymność w sieci. Pokazała ciało, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz odkryła swoją intymność w sieci. Pokazała ciało, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Bardzo dobre skoki Polaków w Kuusamo

Dobre skoki w Kuusamo kontynuował Paweł Wąsek. Polak w serii finałowej skoczył 123,5 metra. Dla 21-letniego zawodnika sobotni konkurs w Kuusmo to występ w karierze jego startów w Pucharze Świata.

Swoją dobrą formę potwierdził Klemens Murańka. Zakopiańczyk pokazał, że stać go na bardzo dobre skakanie. 26-latek w serii finałowej skoczył 134,5 metra i objął prowadzenie, wyprzedzając Stocha.

Gorzej poradził sobie Andrzej Stękała. Polak w swoim drugim skoku ambitnie walczył o odległość. W serii finałowej skoczył 131,5 metra i również wyprzedził trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Nie wystarczyło to jednak do wyprzedzenia Murańki.

Fantastycznie w drugiej serii zaprezentowali się Piotr Żyła. Wiślanin atakował podium z czwartej pozycji z niewielką stratą do trzeciego Yukiyi Sato. W drugiej serii Żyła skoczył 137 metrów. Przed skokiem Polaka sędziowie obniżyli belkę startową na 11.

Wspaniałe skoki w Kuusamo pokazał Dawid Kubacki. W drugiej serii Polak pofrunął 132,5 metra. Ta odległość nie pozwoliła mu objąć prowadzenia. Żyła i Kubacki zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Bezkonkurencyjny w sobotę był Eisenbichler, który w drugiej serii skoczył 141 metrów.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zamieszanie w sklepie Morele. Użytkownicy są wściekli, nie pozostawiają suchej nitki na sprzedawcy
  2. Mało kto wie, czym zajmowała się Jolanta Kwaśniewska zanim została pierwszą damą. Zrobiła wielką karierę
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Rolnik właśnie miał zakończyć pracę. Niestety, wtedy doszło do najgorszego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News