Dawid Kubacki życiowy sukces
YouTube - TVP
Autor Piotr Bernaciak - 29 Lutego 2020

Fantastyczna wiadomość dla Dawida Kubackiego. Polak o krok od życiowego sukcesu

Dawid Kubacki prezentuje się w tym sezonie niespodziewanie dobrze. Polski skoczek od początku roku występuje na wysokim poziomie, a teraz pojawiły się świetne wieści. Polak jest już tylko o krok od życiowego sukcesu.

Dawid Kubacki pod koniec 2019 roku zajmował miejsca najczęściej w połowie stawki i nic nie zapowiadało nagłej eksplozji jego formy. Turniej Czterech Skoczni należał jednak właśnie do niego. Wówczas stało się jasne, że Polak będzie do końca liczył się w grze o czołowe miejsca w Pucharze Świata, a niektórzy twierdzili nawet, że ma on szansę na Kryształową Kulę.

Dziś wiemy już, że prawdopodobnie jednak do tego nie dojdzie. Niesamowitą formę prezentują Stefan Kraft i Karl Geiger, którzy wciąż walczą o miejsce na samym szczycie klasyfikacji, a to właśnie Austriak jest już tylko o krok od wielkiego triumfu. Mimo wszystko Dawid Kubacki również jest o krok od gigantycznego sukcesu, jakiego nie osiągnął jeszcze w swojej karierze.

Gdzie oglądać skoki narciarskie w Lahti? Transmisja na żywo i online, relacjaGdzie oglądać skoki narciarskie w Lahti? Transmisja na żywo i online, relacjaCzytaj dalej

Dawid Kubacki o krok od gigantycznego sukcesu

Dawid Kubacki występował świetnie podczas Turnieju Czterech Skoczni i tuż po nim, jednak obecnie nie udaje mu się w każdych zawodach zajmować miejsca na podium. Mimo wszystko warto zauważyć, że wciąż możemy mieć polskiego przedstawiciela na podium Kryształowej Kuli. Walka o trzecie miejsce stoczy się właśnie pomiędzy Kubackim a Ryoyu Kobayashim.

Dla Polaka świetną wiadomością jest to, że Japończyk w ostatnich tygodniach notuje naprawdę słabe rezultaty. W Rasnovie go zabrakło, a we wczorajszych zawodach w Lahti zajął 14. miejsce przy szóstej pozycji Dawida Kubackiego. Oznacza to, że nasz reprezentant po raz kolejny powiększył swoją przewagę nad japońskim rywalem w klasyfikacji generalnej.

Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiStefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiCzytaj dalej

Dawid Kubacki wciąż walczy o swoje

Na ten moment Dawid Kubacki zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Ma aż 288 punktów straty do drugiego Karla Geigera, co wydaje się stratą nie do odrobienia, natomiast jednocześnie ma 44 punkty przewagi nad Ryoyu Kobayashim. Jeżeli Japończyk dalej będzie spisywał się poniżej oczekiwań, to jeszcze dzisiaj przewaga Kubackiego może wzrosnąć.

Już dziś odbędzie się konkurs drużynowy w Lahti. Początek zawodów o 16.00 czasu polskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News