Dawid Kubacki dziecko
YouTube/Skijumping
Autor Łukasz Kowalski - 29 Grudnia 2020

W trakcie konkursu skoków TVP przekazało ważne informacje. Chodzi o Dawida Kubackiego, Polak o niczym nie wiedział

Dawid Kubacki w ostatnich godzinach miał zdecydowanie więcej stresu od pozostałych skoczków. Nie dość, że pod znakiem zapytania stanął występ Biało-Czerwonych, to jeszcze żona reprezentanta Polski w tym samym czasie zaczęła rodzić. Kubacki został ojcem już w trakcie swoich skoków w Oberstdorfie. O wszystkim poinformowali komentatorzy TVP, którzy powołali się na doniesienia "Tygodnika Podhalańskiego".

  • Dawid Kubacki miał niezwykle intensywne ostatnie godziny
  • Pod znakiem zapytania stanął występ Polaków na Turnieju Czterech Skoczni, a do tego jego żona zaczęła rodzić
  • W trakcie wtorkowych skoków w Oberstdorfie Kubackiemu urodziła się córka

Dawid Kubacki ma za sobą kilkadziesiąt niezwykle intensywnych godzin. Wszystko zaczęło się od niedzielnego niejednoznacznego wyniku testu na koronawirusa u Klemensa Murańki. W poniedziałek rano, kiedy polscy skoczkowie jeszcze przechodzili dodatkowe badania, organizatorzy konkursu w Oberstdorfie podjęli decyzje o wykluczeniu Biało-Czerwonych z rywalizacji.

Od tamtego momentu zaczęła się walka Polaków nie tylko z czasem, ale także organizatorami. Badania przeprowadzone przed południem w poniedziałek dały u wszystkich polskich skoczków wyniki negatywne. Po otrzymaniu tych rezultatów niemiecki sanepid zarządził wieczorem kolejne testy, aby sprawdzić jeszcze raz wyniki.

Dawid Kubacki został ojcem

Ostatecznie wszyscy w polskiej kadrze okazali się zdrowi i Biało-Czerwoni mogli wziąć udział we wtorkowych zawodach w Oberstdorfie. Jednak we wtorek to nie skoki były w głowie Kubackiego. W tym samym czasie jego żona miała zaplanowany termin porodu.

Chwilę po rozpoczęciu konkursu w Oberstdorfie na profilu twitterowym "Tygodnika Podhalańskiego" pojawiła się informacja o tym, że Kubacki został ojcem. Jego żona Marta urodziła córeczkę Zuzannę.

Polski Związek Narciarski pilnie odpowiada Niemcom. Pojawiły się absurdalne zarzuty, chodzi o naszą reprezentacjęPolski Związek Narciarski pilnie odpowiada Niemcom. Pojawiły się absurdalne zarzuty, chodzi o naszą reprezentacjęCzytaj dalej

-Mamy newsa, ale głośno nie mówcie, bo Dawid teraz skacze. W Nowym Targu urodziła mu się córeczka, Zuzanna. Ale sza! Niech leci daleko - napisała gazeta na swoim Twitterze.

Radosną nowinę wszystkim kibicom przed telewizorami przekazali komentatorzy TVP. Nie wiadomo czy sam Kubacki oddawał skoki ze świadomością, że został ojcem. Skoczek we wtorkowym konkursie zajął 15. miejsce.

Wspaniałe wiadomości dla Dawida Kubackiego

Narodziny córki spowodowały, że tym samym spełnił się scenariusz, który przewidywał Kubacki. Skoczek przez najbliższe dni nie będzie miał możliwości, aby wrócić do kraju i nacieszyć się swoją pociechą. Już 1 stycznia wystartuje w kolejnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

- Termin to jedna rzecz, a kiedy będzie poród to druga i tak naprawdę nie mam pojęcia, czy będę mógł być na miejscu i zobaczę swoją córkę, czy zobaczę ją dopiero po jakimś czasie, kiedy wrócę z kolejnego wyjazdu. To na pewno trudna sytuacja, również dla mojej żony, bo jednak zostanie z tym dzieckiem sama. Oczywiście są osoby, które będą mi pomagały, ale mnie nie będzie, więc to będzie ciężka sytuacja - mówił Kubacki kilka tygodni temu przed kamerami "Dzień dobry TVN".

- Kiedyś na pewno ją zabiorę na skocznię, żeby zobaczyła, co tata robi, jak ucieka z domu. Wydaje mi się, że na długodystansowe plany jest jeszcze za wcześnie. Uważam, że dziecka nie ma co na siłę pchać w jakikolwiek sport. Nie wiem, co jej się będzie podobało, czy będzie wolała rysować, śpiewać, gonić za piłką. To jest trudne do przewidzenia. Najważniejsze jest to, żeby dziecko wspierać w tym, w czym chce się realizować - dodał wtedy.

Kubacki po pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni jest daleko do obrony tytułu. Znacznie większe szanse na wygranie prestiżowego cyklu ma Kamil Stoch, który we wtorek nieznacznie przegrał tylko z Karlem Geigerem.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News