Dawid Kubacki
Emmi Korhonen via www.imago-images.deImago Sport and NewsEast
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Listopada 2020

Dawid Kubacki zarobił w tym sezonie prawdziwą fortunę. A to dopiero dwa konkursy

Dawid Kubacki zaprezentował się najlepiej ze wszystkich polskich skoczków podczas weekendu Pucharu Świata w Kuusamo. W Finlandii mimo niesprzyjających warunków skakał najrówniej z Polaków i zasłużenie osiągnął sukces. Dzięki miejscom na podium w zarówno sobotnim, jak i niedzielnym konkursie Kubacki odniósł sukces nie tylko sportowy, ale i finansowy.

Dawid Kubacki imponuje formą na starcie nowego sezonu. Mistrz świata z 2019 roku błyszczał w fińskim Kuusamo i dwukrotnie zajął miejsce na podium. Jak się okazuje, zarobił na tym prawdziwą fortunę.

Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, wiele osób będzie zaskoczonych, mocne stanowiskoNa jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, wiele osób będzie zaskoczonych, mocne stanowiskoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Dawid Kubacki imponuje formą i zarabia kosmiczne pieniądze

Za nami zmagania skoczków podczas dwóch konkursów indywidualnych w Kuusamo. W Finlandii z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Polski. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Dawid Kubacki, który zdołał dwukrotnie stanąć na podium.

Kubacki już w piątek pokazał, że będzie liczył się w walce o zwycięstwo podczas zarówno sobotniego, jak i niedzielnego konkursu na Rukatunturi. Polak wygrał kwalifikacje nie dając szans innym zawodnikom. Podczas zawodów potwierdził swoją klasę.

Podczas sobotniego konkursu świetne skoki pozwoliły Dawidowi Kubackiemu uplasował się na trzecim miejscu. Lepszy był tylko Markus Eisenbichler z Niemiec, a także inny nasz reprezentant Piotr Żyła.

W niedzielę Kubacki potwierdził, że znajduje się w fantastycznej formie. 30-latek znów zaprezentował kibicom dalekie skoki. Podobnie jak dzień wcześniej, pozwoliły one na zajęcie trzeciego miejsca.

Grzegorz Krychowiak ma dom jak z bajki. Wygląda jak prawdziwy pałac, kosztował miliony (FOTO)Grzegorz Krychowiak ma dom jak z bajki. Wygląda jak prawdziwy pałac, kosztował miliony (FOTO)Czytaj dalej

Reprezentanci Polski w czołówce najlepiej zarabiających skoczków PŚ

Dzięki fantastycznym występem we wszystkich do tej pory rozegranych konkursach Pucharu Świata Dawid Kubacki odniósł nie tylko sukces sportowy, ale i finansowy. Skoczek wzbogacił się o pokaźną sumę. Już teraz może liczyć przychody w dziesiątkach tysięcy złotych.

Po zaledwie dwóch konkursach rozegranych na fińskiej skoczni Dawid Kubacki wzbogacił się o 61 tysięcy złotych! Biorąc pod uwagę starty naszego reprezentanta również podczas pierwszego weekendu zmagań tego sezonu w Wiśle, jego konto zasiliła kwota około 90 tys. złotych.

Spośród wszystkich skoczków startujących w zawodach Pucharu Świata, więcej od Kubackiego zarobił tylko jeden zawodnik. Jest to Markus Eisenbichler. Niemiec, który również świetnie skacze, zarobił już ponad 137. tysięcy złotych.

Na zarobki nie mogą narzekać także Piotr Żyła i Kamil Stoch. Pierwszy z nich znajduje się na piątym miejscu wśród najlepiej zarabiających skoczków z kwotą ponad 72 tys. złotych. Stoch natomiast jest siódmy w tej klasyfikacji. Skoczek z Zębu zarobił ponad 56 tys. złotych.

Źródło: WP SportoweFakty

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News