Dawid Kubacki skok
Twitter/Filip Czyszanowski
Autor Łukasz Kowalski - 31 Grudnia 2020

Niesamowite osiągnięcie Dawida Kubackiego. Prawie nikt nie widział, kibiców aż zatkało (WIDEO)

Dawid Kubacki w fantastycznym stylu zakończył rok 2020. Polak we wtorek został ojcem, a w czwartek pokazał, że ta informacja go tylko uskrzydliła. 30-latek podczas treningu na skoczni w Garmisch-Partenkirchen o pół metra pobił rekord skoczni. Kubacki pokazał, że mimo słabszego początku turnieju w Oberstdorfie wciąż może liczyć się w walce o końcowy triumf.

    • Dawid Kubacki na koniec roku pokazał błysk swojej formy
  • Polak przeskoczył skocznię w Garmisch-Partenkirchen
  • Fantastyczny występ Kubackiego na treningu

Dawid Kubacki w wielkim stylu zakończył swój rok 2020. Polak we wtorek został ojcem. Najwidoczniej ta informacja dodała polskiemu skoczkowi skrzydeł i to dosłownie. 30-latek pokazał błysk swojej formy.

W czwartek skoczkowie stawili się na skoczni w Garmisch-Partenkirchen, aby rozpocząć rywalizację przed drugi konkursem Turnieju Czterech Skoczni. Na czwartek zaplanowano dwie serie treningowe i kwalifikacje.

Dawid Kubacki przeskoczył skocznię w Garmisch-Partenkirchen

Kubacki swój błysk formy pokazał szczególnie w drugim treningu. Polak wykorzystał fantastyczne warunki pogodowe i poleciał aż 144 metry, czyli pół metra dalej niż wynosi oficjalny rekord skoczni. Jako że nie były to oficjalne zawody, Polak nie zostanie wpisany jako rekordzista obiektu. Kubacki pokazał, że po tym jak zajął 15. miejsce w Oberstdorfie wciąż może się liczyć w walce o zwycięstwo całego Turnieju Czterech Skoczni.

Mniej szczęścia do warunków pogodowych w drugim treningu mieli pozostali Biało-Czerwoni. Skaczący chwilę po nim Piotr Żyła padł ofiarą zmiennego wiatru i skoczył tylko 117 metrów, co dało mu dopiero 37. miejsce.

Druzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniDruzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofaniCzytaj dalej

Słabsze warunki odczuł także Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył 123,5 metra i zajął 16 miejsce. Pozostali Polacy, czyli Maciej Kot, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł zajęli miejsce w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Karta się odwróciła w kwalifikacjach. Tam Kubacki trafił na gorsze warunki, ale i tak zajął miejsce w "10". Najlepiej z Polaków w kwalifikacjach spisał się Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski skoczył 132,5 metra, ale dzięki notom i rekompensacie za wiatr zajął ostatecznie szóste miejsce.

Bardzo dobre skoki Polaków w Ga-Pa

Bardzo dobrze w kwalifikacjach spisał się także Stękała. 25-latek skoczył pół metra dalej od swojego starszego kolegi z reprezentacji i ostatecznie zajął 9 miejsce. Po swoim skoku nie krył wielkiej radości.

Słabszy dzień w Garmisch-Partenkirchen miał za to trzeci z liderów polskiej kadry - Piotr Żyła. 33-latek przegrał walkę z silnym wiatrem, a do tego popełnił błąd przy wyjściu z progu i skoczył tylko 121 metrów. Dało mu to 39. pozycję w kwalifikacjach.

Kwalifikacje do piątkowego konkursu padły łupem Anze Laniska. Słoweniec skoczył 139 metrów, ale nie był to najdłuższy lot czwartkowych kwalifikacji. Trzy metry dalej poleciał lider Pucharu Świata Halvor Egner Granerud, ale przegrał ze Słoweńcem ze względu na niskie noty od sędziów. Podium uzupełnił Markus Eisenbichler. Lider Turnieju Czterech Skoczni, Geiger był piąty.

Konkurs w Garmisch-Partenkirchen rozpocznie Murańka, który w systemie KO będzie rywalizował Naoki Nakamurą. Trudne zadanie czeka Aleksandra Zniszczoła, który zmierzy się ze Stefanem Kraftem. Wyrównana walka czeka także Piotra Żyłę, który w parze będzie walczył z Michaelem Hayboeckiem. Andrzej Stękała będzie skakał wparze z Domenem Prevcem, Dawid Kubacki z Artti Aigro, Maciej Kot z Richardem Freitagiem, a Kamil Stoch z Viktorem Polaskiem.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News