Autor Piotr Bernaciak - 13 Lipca 2019

De Ligt odchodzi z Ajaxu do nowego klubu za 70 milionów euro. Kolosalne zarobki

Matthijs de Ligt opuszcza Ajax Amsterdam po znakomitym sezonie. Genialny holenderski obrońca znalazł nowy klub, w którym dostanie znakomite warunki finansowe. Koszt transferu wynosi 70 milionów euro.

Matthijs opuszcza Ajax Amsterdam i przechodzi do Juventusu Turyn. Władze Starej Damy będą musiały zapłacić 70 milionów euro holenderskiemu klubowi. Jest to jednak znakomita inwestycja, ponieważ Matthijs de Ligt w wieku 19 lat zapowiada się na najlepszego obrońcę świata. Charyzma, rewelacyjne warunki fizyczne i znakomita psychika powodują, ze ma warunki na to, by być obrońcą numer 1 na świecie.

Jak podaje holenderski "De Telegraaf", kluby w końcu dogadały się co do warunków transferu. Agent zawodnika, Mino Raiola, doszedł również do porozumienia z Juventusem Turyn odnośnie warunków finansowych dla swojego 19-letniego klienta.

W Juventusie Turyn czeka na Matthijsa de Ligta iście bajkowy kontrakt. Zarobi 11 milionów euro na sezon, co będzie go czynić drugim najlepiej zarabiającym piłkarzem w klubie po Cristiano Ronaldo. De Ligt podpisał kontrakt na 5 lat.

Jak podaje "De Telegraaf", Juventus Turyn starał się ściągnąć de Ligta już rok temu. Operacja dojdzie jednak do skutku dopiero w obecnym okienku transferowym, mimo iż było to "marzenie" zawodnika.

To kolejny wielki sukces agenta De Ligta, Mino Raioli, który wynegocjował dla swojego klienta kosmiczne warunki kontraktu. 19-latek będzie teraz w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie, mimo iż nie skończył nawet 20 lat.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News