Denis urubko Broad Peak
AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 11 Lutego 2020

Denis Urubko został zupełnie sam na Broad Peak. "Jedynie pogoda może go zatrzymać"

Denis Urubko nieoczekiwanie został całkiem sam na Broad Peak. Rosjanin z polskim paszportem wyruszył w góry z ekipą, jednak teraz musi radzić sobie bez niej. Taka informacja z pewnością nie jest dla niego dobra, choć pojawiły się optymistyczne wieści.

Denis Urubko dorobił się kilkanaście miesięcy temu wielkiej sławy. Rosyjski himalaista z polskim paszportem był na ustach milionów Polaków, gdy dowiedzieliśmy się, że został członkiem ekipy ratunkowej wyruszającej po Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza. Udało im się uratować francuską himalaistkę, co było niewątpliwym osiągnięciem w koszmarnych warunkach.

Jako jeden z doświadczonych himalaistów Denis Urubko wciąż zdobywa kolejne szczyty, dzięki czemu cieszy się szacunkiem ze strony wspinaczy z całego świata. Teraz zdecydował się na ponowne zdobycie Broad Peak, choć dotarła do nas ważna wiadomość na temat stanu jego wyprawy. Okazuje się bowiem, że został on całkowicie sam, bowiem jego ekipa musiała zrezygnować.

Z ostatniej chwili: Juventus podjął decyzję w sprawie Wojciecha SzczęsnegoZ ostatniej chwili: Juventus podjął decyzję w sprawie Wojciecha SzczęsnegoCzytaj dalej

Denis Urubko sam na Broad Peak

Lotta Hintsa i Don Bowie, wspólnicy i partnerzy Urubko w trakcie zdobywania kolejnego szczytu, zdecydowali się opuścić bazę. Wszystko przez gorszy stan zdrowia, który uniemożliwił kontynuowanie wyprawy w trudnych warunkach. Rosjanin nie chciał jednak rezygnować i zdecydował się na to, by samodzielnie zdobyć jeden z najbardziej znanych szczytów.

- Został sam, ale jest doświadczony, obeznany w tym terenie, był już na siedmiu tysiącach metrów, więc powinno mu się udać. Jedynie pogoda może go zatrzymać - powiedział dla Sport.pl Krzysztof Wielicki, znany polski himalaista.

Wielki transfer w Ekstraklasie. Reprezentant Polski jest blisko odejścia do nowego klubuWielki transfer w Ekstraklasie. Reprezentant Polski jest blisko odejścia do nowego klubuCzytaj dalej

Denis Urubko kontynuuje swoją wyprawę

Jak twierdzi Wielicki, Denis Urubko zamierzał również zdobyć K2, jednak wątpliwe, by udało mu się zrealizować ten cel. Wejście na Broad Peak zimą z pewnością nie należy do łatwych zadań, ryzyko jest ogromne, jednak Rosjanin uchodzi za specjalistę w dziedzinie radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i prawdopodobnie również tym razem uda mu się osiągnąć cel.

Polska ekipa zdołała zdobyć Broad Peak 5 marca 2013 roku, jednak wówczas skończyło się to śmiercią dwóch himalaistów. Urubko nie był jednak częścią tamtego zespołu.

fot. AFP PHOTO/ ALPINE CLUB OF PAKISTAN

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki transfer w Ekstraklasie. Reprezentant Polski jest blisko odejścia do nowego klubu
  2. Koniec sezonu dla legendy reprezentacji Polski. Zerwał więzadła krzyżowe, fatalna wiadomość
  3. Arkadiusz Milik ukarany przez władze. Śmieszna decyzja włodarzy ligi wzbudziła wielkie kontrowersje
  4. Wielokrotny reprezentant Polski ostro komentuje piłkarza Legii. "Nie jest kandydatem na gwiazdę"
  5. Legia Warszawa poniesie karę za obrzydliwe zachowanie kibiców. Wymowne słowa rzecznika PZPN
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News