Denis Urubko
Facebook
Autor Bartosz Goluch - 19 Lutego 2020

Denis Urubko ledwo uszedł z życiem na Broad Peak. Himalaista podjął ważną decyzję ws. przyszłości

Denis Urubko miał sporo szczęścia podczas wyprawy na Broad Peak. Polsko-rosyjskiego alpinistę porwała lawina, z którą wspinacz spadł 100 metrów. Na szczęście wyszedł bez szwanku. To zdarzenie zmusiło go do ważnych przemyśleń i ostatecznie skłoniło do podjęcia istotnej decyzji.

Denis Urubko jeszcze przed wyprawą na Broad Peak miał sporo wątpliwości. Dramatyczne sceny na azjatyckim ośmiotysięczniku utwierdziły go w przekonaniu, że czas na zakończenie kariery himalaisty.

Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze MistrzówGwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze MistrzówCzytaj dalej

Denis Urubko mówi pas

- Polsko-rosyjski himalaista Denis Urubko kończy karierę w wysokich górach; jest to poważna decyzja - powiedziała w środę Jelena Łaletina z portalu Russianclimb.com. Jak twierdzi dziennikarka, Urubko podjął decyzję we wtorek.

Łaletina przypomniała, że Urubko zapowiadał ten krok wcześniej, jeszcze w zeszłym roku i przed wyjazdem na zakończoną właśnie ekspedycję. - Wszyscy myśleli, że on żartuje, ale to nie żarty, to poważna decyzja - podkreśliła. Rosjanka potwierdziła tę nowinę na swoim Facebooku. "Denis Urubko jest w Skardu. Składamy mu życzenia z okazji zakończenia kariery alpinistycznej. Decyzja zapadła. 31 lat w górach, 21 - na wyprawach. Enough! (ang. dosyć!) - jak on sam napisał wczoraj swojej żonie Marii w SMS-ie" - czytamy.

Widzowie z całej Polski w furii, są wściekli na Polsat. Skandal podczas transmisji Ligi MistrzówWidzowie z całej Polski w furii, są wściekli na Polsat. Skandal podczas transmisji Ligi MistrzówCzytaj dalej

Urubko kończy jako jeden z najlepszych

46-letni polsko-rosyjski himalaista należy do czołówki światowych wspinaczy. W 2019 r. został uhonorowany razem z innymi polskimi alpinistami wieloma odznaczeniami, m.in. przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona najwyższym odznaczeniem francuskim - Legią Honorową za akcję ratunkową himalaistki Elisabeth Revol na Nanga Parbat w styczniu 2018.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzały w centrum handlowym, jest ofiara i ranny. Trwa policyjna obława, dramatyczne wieści ze świata
  2. Różowe niebo nad Warszawą. Co się dzieje?
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy
  7. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News