Diego Costa Więzienie
instagram - Atletico Madryt
Autor Łukasz Kowalski - 30 Maja 2020

Prawdziwy gwiazdor futbolu trafi do więzienia? Jest oskarżony o poważne przestępstwo

Diego Costa może wpaść w poważne problemy. Zawodnika czeka rozprawa przed sądem, a prokuratura domaga się kary więzienia dla napastnika. Wszystko rozstrzygnie się na początku czerwca. Zawodnik miał ukryć dochody z tytułu praw do wizerunku. Podobne problemy mieli wcześniej m.in. Lionel Messi i Cristiano Ronaldo.

Diego Costa trafił przed sąd za zatajenie dochodów z tytułu praw do wizerunku. Sprawa dotyczy okresu z 2014 roku, kiedy przechodził z Atletico Madryt do Chelsea Londyn. Jak podaje "Mundo Deportivo" zawodnik nie uwzględnił w rozliczeniu podatkowym kwoty opiewającej na ponad milion euro. Na razie zawodnik nie przyznał się do winy, a jego prawnicy nie komentują sprawy.

Według informacji podanych przez "Mundo Deportivo" zawodnik w 2014 roku podpisał kontrakty reklamowe warte ok. 800 tysięcy euro i nie wszystkie z tych dochodów były deklarowane w Hiszpanii. Zawodnik po podpisaniu tych kontraktów wyjechał do Anglii, lecz według prawa dalej powinien przez pół roku płacić podatki w Hiszpanii. Costa zasłania się statusem rezydenta w nowym kraju.

Zbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystkoZbigniew Boniek przeżył ostatnio osobisty dramat. Nigdy o nim nie mówił, teraz ujawnił wszystkoCzytaj dalej

Diego Costa ma poważny problem

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media potwierdziły tragiczne informacje. Nie żyje Andrzej Duda, ceniony działacz i szkoleniowiec
  2. Nietypowa pomoc drogowa. Kandydat na prezydenta pomógł przypadkowej kobiecie wymienić oponę w jej BMW

Sprawę piłkarza sąd ma rozstrzygnąć w czwartek 4 czerwca. Prokuratura chce wymierzenia kary pół roku więzienia, a także grzywny opiewającej na ponad milion euro, która miałaby wyrównać straty hiszpańskiego fiskusa. Nawet w przypadku skazania zawodnika na karę więzienia wątpliwe by Costa trafił za kratki. W Hiszpanii obowiązuje prawo, zgodnie, żeby trafić do więzienia należy otrzymać wyrok pozbawienia wolności na co najmniej dwa lata.

To nie pierwszy przypadek w Hiszpanii, w którym zawodnik staje przed sądem z powodu oszustw podatkowych. W 2017 roku skazany na 21 miesięcy pozbawienia wolności został Lionel Messi. Argentyńczyk miał oszukać hiszpański urząd skarbowy na kwotę około 4 milionów euro.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]Czytaj dalej

Diego Costa może nawet trafić do więzienia

Podobne problemy miał również Cristiano Ronaldo. W styczniu ubiegłego roku został skazany na 23 miesiące więzienia i ponad 18 milionów euro grzywny. - Wszystko poszło perfekcyjnie - powiedział wówczas Ronaldo po wyjściu z madryckiego sądu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś pierwszy dzień bez maseczek. Aby ich nie nosić, trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad
  2. Polakom zostały już ostatnie dni na ważną czynność. Za jej pominięcie grozi ogromna kara finansowa
  3. ŁKS Łódź - Górnik Zabrze. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  4. Fatalne informacje dla Roberta Lewandowskiego i Bayernu. Trener Hansi Flick wszystko potwierdził
  5. Hertha Berlin - Augsburg. Gdzie obejrzeć mecz, transmisja w TV [TRANSMISJA]
  6. Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązku

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News