Diego Maradona śmierć
RONALDO SCHEMIDT/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 6 Grudnia 2020

Po śmierci wyszedł na jaw wielki sekret Diego Maradony. Rodzina będzie wściekła, chodzi o ogromne pieniądze

Diego Maradona zmarł pod koniec listopada w swojej posiadłości niedaleko Buenos Aires. Wokół śmierci legendarnego piłkarza wciąż pojawiają się kolejne nieścisłości. Jedne z najnowszych dotyczą domu, w którym umierał Argentyńczyk. Do tego dochodzi sprawa spadku Maradony. Na jaw wyciekły nowe informacje na temat majątku, który zgromadził legendarny piłkarz. Na jego koncie mają być miliony dolarów.

  • Diego Maradona zamarł pod koniec listopada w swojej posiadłości niedaleko Buenos Aires. Miał 60 lat.
  • Wokół śmierci legendarnego piłkarza pojawiają się kolejne wątpliwości.
  • Na jaw wyszły nowe informacje na temat majątku piłkarza.
  • Sprawa spadku po Maradonie będzie się ciągnęła latami.

Diego Maradona zmarł pod koniec listopada w swojej posiadłości niedaleko Buenos Aires. Przyczyną śmierci był atak serca. Miał 60 lat. Od tamtego momentu nie milkną echa okoliczności śmierci legendarnego piłkarza.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nie żyje słynny piłkarz. Strzelił gola w finale mistrzostw EuropyNie żyje słynny piłkarz. Strzelił gola w finale mistrzostw EuropyCzytaj dalej

Diego Maradona miał ukrytą fortunę?

Niedawno włoska "La Repubblica" informowała, że w momencie śmierci zawodnik był w bardzo złym stanie. Jego serce miało pracować z tylko 38-procentową wydajnością, a on sam powinien przebywać na oddziale intensywnej terapii.

Zobacz także:Nie żyje aktor znany z seriali z TVP, TVN i Polsatu

Z opublikowanych przez media rozmów bliskich Argentyńczyka wynika, że w posiadłości, której umierał Maradona, nie było nawet toalety z prawdziwego zdarzenia. Do tego pojawiły się plotki, że zawodnik umierał w biedzie.

"La Repubblica" informuje teraz, że Maradona był bardzo przezorny i jeszcze za życia zadbał o swoje finanse. O niektórych jego inwestycjach i posiadanych przedmiotach nie wiedzieli nawet jego najbliżsi. Dziennik szacuje, że zebrany przez Argentyńczyka majątek wynosi ok. 100 milionów dolarów.

Zobacz także: Klienci ING mogą odetchnąć z ulgą. Bank wreszcie przekazał pozytywne wieści

Na tak wielki majątek legendarnego piłkarza składają się m.in.: liczne konta bankowe zakładane w różnych państwach. Maradona miał otwarte rachunki m.in.: w Monako, Dubaju, Sinaloi, Mińsku oraz Hawanie.

Była gwiazda Realu Madryt zagra w polskiej okręgówce? Trwają negocjacjeByła gwiazda Realu Madryt zagra w polskiej okręgówce? Trwają negocjacjeCzytaj dalej

Szykuje się wielki spór o spadek po Maradonie

Do tego należy doliczyć nieruchomości i wartościowe przedmioty. Maradona miał dom w Buenos Aires, o którym wiedziała wąska grupa ludzi. Do tego w swojej kolekcji ma przedmioty, które są warte fortunę. Chodzi m.in.: o platynową piłkę, którą dostał od FIFA, list od Fidela Castro, koszulkę od Hugo Chaveza oraz wiele innych pamiątek piłkarskich.

Teraz rozpocznie się długi proces dotyczący spadku legendarnego piłkarza. Oficjalnie zawodnik miał piątkę dzieci z różnymi kobietami. Do tego pojawiła się plotka, że w testamencie nie zostaną uwzględnione córki piłkarza i jego była żona Veronica Ojeda.

Do tego po śmierci piłkarza pojawiły się kolejne osoby, które twierdzą, że są biologicznymi dziećmi mistrza świata z 1986 roku. Wszystkie będą musiały przejść badania DNA, które potwierdzą, że Maradona faktycznie był ich ojcem.

- Maradona ma piątkę oficjalnie uznanych dzieci i co najmniej trójkę nie do końca uznanych. Do tego jest wielu pretendentów do tytułu dziecka Maradony. To będzie niekończąca się telenowela - informował niedawno Tomasz Surdel, korespondent polskich mediów w Ameryce Południowej.

Do tego trwa policyjne śledztwo, które ma na celu wyjaśnić okoliczności śmierci Maradony. Przeszukano już mieszkanie i buro osobistego lekarza Maradony Leopoldo Luque. Medyk jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News