Diego Maradona śmierć
ESTEBAN COLLAZO/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 17 Grudnia 2020

Zapadła pilna decyzja ws. Diego Maradony. Wydano oficjalny zakaz, sąd był bezwzględny

Diego Maradona zmarł 25 listopada w swojej posiadłości w Tigrze niedaleko Buenos Aires. Pogrzeb Argentyńczyka odbył się już dzień później. Blisko miesiąc po tamtych wydarzeniach sąd podjął decyzję, że ciało zawodnika musi zostać zakonserwowane w jak najlepszym stanie, aby umożliwić badania genetyczne. Po śmierci gwiazdora pojawiły się kolejne osoby, które uważają, że Maradona był ich biologicznym ojcem. Prawników piłkarza czekają długie batalie sądowe.

⦁ Diego Maradona zmarł 25 listopada w swojej posiadłości niedaleko Buenos Aires
⦁ Po śmierci Argentyńczyka pojawiły się kolejne osoby, które twierdzą, że piłkarz był ich biologicznym ojcem
⦁ Sąd podjął decyzję, że ciało Maradony ma zostać zakonserwowane w jak najlepszym stanie
⦁ Decyzja sądu ma ułatwić przeprowadzanie testów genetycznych

Diego Maradona zmarł 25 listopada w swojej posiadłości w Tigrze niedaleko Buenos Aires. CNN podało, że przyczyną śmierci był ostry wtórny obrzęk płuc prowadzący do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca. Piłkarz został pochowany 26 listopada na cmentarzu na obrzeżach Buenos Aires.

Sprawa wokół śmierci Argentyńczyka będzie się jeszcze bardzo długo ciągnęła. Po śmierci Maradony pojawiły się kolejne osoby, które uważają, że piłkarz był ich biologicznym ojcem. Oficjalnie piłkarz uznał piątkę dzieci. Czwórkę w Argentynie i jedno we Włoszech, gdzie przez lata grał dla Napoli.

Diego Maradona będzie musiał zostać zakonserwowany w jak najlpeszym stanie

W czwartek sąd podjął istotną decyzję w kontekście przyszłych spraw o uznanie ojcostwa Maradony kilku kolejnych osób. Mimo zachowanego materiału genetycznego sąd zakazał kremacji ciała piłkarza.

Obecnie w argentyńskich sądach toczy się sześć spraw o uznanie ojcostwa Maradony. Wszystkie z "domniemanych" dzieci piłkarza czekają na przeprowadzenie testów genetycznych. Jedną z takich osób jest Magali Gil. Kobieta przyznała, że o fakcie, że to mistrz świata z 1986 roku jest jej ojcem, dowiedziała się dwa lata temu.

Fenomenalna forma reprezentantki Polski. Zmiażdżyła konkurentki, wygrała zawody, wielkie brawaFenomenalna forma reprezentantki Polski. Zmiażdżyła konkurentki, wygrała zawody, wielkie brawaCzytaj dalej

- Moja sprawa nigdy się nie skończyła. Nie przestanę, dopóki jej nie rozwiążę, czyli dopóki nie dowiem się, czy Diego Maradona jest moim biologicznym ojcem, czy nie - przekazała kobieta w mediach społecznościowych.

Sprawy o uznanie ojcostwa nie zakończą jednak batalii sądowych prawników Diego Maradony. W tle jest także wielki spór dotyczący spadku po zmarłym legendarnym piłkarzu. On także może potrwać kilka lat.

Sąd podjął istotną decyzję w sparwie ciała Maradony

Kwestia spadku po Maradonie przyniesie wiele emocji. Niedługo po śmierci piłkarza pojawiła się plotka, że w testamencie nie zostaną uwzględnione córki piłkarza i jego była żona Veronica Ojeda.

Na początku grudnia włoska "La Repubblica" informowała, że wbrew plotkom Maradona zadbał o swój majątek. Dziennik oszacował, że fortuna zebrana na zagranicznych kontach Argentyńczyka wynosi ok. 100 milionów dolarów.

Piłkarz gromadził swoje środki na kontach w Monako, Dubaju, Sinaloi, Mińsku oraz Hawanie. Do tego miał wielką posiadłość w Buenos Aires, o której wiedziała tylko wąska grupa osób.

W sprawie śmierci legendarnego piłkarza policja w Argentynie prowadzi śledztwo. Przeszukano już m.in. mieszkanie i biuro prywatnego lekarza Maradony, a także jego kierowcy. Śledczy chcą ustalić, czy nie doszło do nieumyślnego spowodowanie śmierci.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News