Diego Maradona
East News
Autor Wojciech Olszowy - 21 Grudnia 2020

Ujawniono, jakie życzenie miał Diego Maradona przed śmiercią. Jego słowa chwytają za serce, udało się je spełnić

Diego Maradona zmarł już prawie miesiąc temu, ale pamięć o nim wciąż pozostaje żywa. W mediach wciąż mówi się o jego osobie. Na jaw wychodzą kolejne fakty i ciekawostki z jego życia. Dziennikarze dotarli do informacji o ostatnim życzeniu, jakie przed śmiercią miał piłkarz. Jego prośba chwyta za serca.

  • Diego Maradona zmarł 25 listopada
  • Od chwili jego śmierci, na jaw wychodzą kolejne fakty z jego życia
  • Teraz poznaliśmy jedno z jego ostatnich życzeń
  • Gest piłkarza był wspaniały

Diego Maradona korzystał z życia tak, jak chciał, w niczym się też nie ograniczał. Mimo iż lubił skupiać na sobie uwagę, nie był całkowitym egoistą. Udowodnił to tuż przed samą śmiercią, pomagając potrzebującym.

Diego Maradona - wielki piłkarz o wielkim sercu

Diego Maradona był kochany przez wielu. Dla Argentyńczyków był niemalże bogiem. Jest legendą Napoli, a dla mieszkańców Neapolu jest nie tylko wspaniałym piłkarzem, ale bohaterem. O tym, ile znaczył dla milionów ludzi, świadczą reakcje po jego śmierci. Przez długie dni był opłakiwany, a w Buenos Aires były kilometrowe kolejki do trumny z ciałem zawodnika.

Maradona zasłynął nie tylko postawą na boisku - wspaniałą grą, efektowanymi zwodami czy pamiętnymi golami, ale i postawą poza nim. Prowadził bardzo imprezowy tryb życia, który doprowadził go do wielu nałogów. Piłkarz przez długi czas walczył z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków. Nawet w ostatnich dniach, kiedy stan jego zdrowia był fatalny, nie odpuszczał.

Jednak w tym wszystkim potrafił wykazać się dobrym sercem. Pokazał to przed samą śmiercią. Dziennikarze France Football chcieli przeprowadzić z nim wywiad. Argentyńczyk zgodził się, ale pod jednym warunkiem. Miał otrzymać kopię Złotej Piłki, którą otrzymał, lecz została mu skradziona w Neapolu przez mafię. Maradona nie odzyskał nagrody, gdyż złodzieje przetopili oryginał.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, złapaliśmy się za głowy. Chodzi o wielkiego PolakaCzytaj dalej

France Football spełniło prośbę piłkarza. Ten jednak nie postawił Złotej Piłki na półce, lecz postanowił oddać ją na cele charytatywne. Nie wiadomo, na jaki dokładnie cel została przekazana. To nieważne, gdyż liczy się sam gest.

Diego Maradona - mija miesiąc od śmierci legendy

Diego Maradona zmarł 25 listopada. Przyczyną zgonu był atak serca. Informacja o jego śmierci wstrząsnęła całym światem i na kilka dni stała się jednym z najważniejszych tematów. Argentyna była w żałobie, a reszta świata oddawała hołd zmarłemu.

Napoli, którego legendą jest Maradona, zmieniło nazwę swojego stadionu, obecnie gra na Stadio Diego Maradona. Jego imię nosi także stadion w Buenos Aires. Mecze wszystkich rozgrywek były poprzedzane minutą ciszy, a mnóstwo piłkarzy celebrowało zdobytą bramkę, oddając hołd Maradonie.

Czas po jego śmierci to nie tylko okres wspaniałych zachowań, ale i tych szokujących lub skandalicznych. Trwa walka o majątek piłkarza. W kolejce zgłaszają się osoby, podające się za dzieci Maradony.

Również, co chwila na jaw wychodzą informacje dotyczące życia piłkarza. Było sporo doniesień o tym, co robił w ostatnich dniach życia, ale podawano do tej pory również nieznane szczegóły.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News