Diego Maradona
ALEJANDRO PAGNI/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Grudnia 2020

Pilne. Argentyńska prokuratura podała wyniki sekcji zwłok Diego Maradony. Wszystko jasne, wiemy na co zmarła legenda

Diego Maradona zmarł 25 listopada w swoim domu nieopodal Buenos Aires. Argentyńczyk uważany jest przez wielu kibiców za najlepszego piłkarza w historii, dlatego też jego śmierć mimo upływającego czasu nadal wzbudza wielkie emocje. Właśnie poznaliśmy wyniki sekcji zwłok gwiazdora, które rzucają nowe światło na ostatnie dni jego życia. 

  • Diego Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku w swoim domu w Argentynie
  • Legendarnego piłkarza opłakują po dziś dzień miliony kibiców na całym świecie
  • Blisko miesiąc po śmierci Maradony poznaliśmy wyniki sekcji zwłok

Diego Maradona zmarł już blisko miesiąc temu. Wciąż jednak do mediów przedostają się nowe informacje na temat życia i śmierci Argentyńczyka. Najnowsze wieści są szczególnie istotne. Dziennikarze dotarli do wyników sekcji zwłok “Boskiego Diego”.

Diego Maradona zmarł blisko miesiąc temu. Pojawiły się wyniki sekcji zwłok

25 listopada 2020 roku już na zawsze będzie czarną datą w historii światowego futbolu. Tego dnia zmarł jeden z najlepszych piłkarzy w historii, czyli Diego Armando Maradona. Argentyńczyk to mistrz świata z 1986 roku.

“Boski Diego” cieszył się w swojej ojczyźnie uwielbieniem niemalże na równi z Bogiem. Od wielu lat Maradona zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi, a na początku listopada przeszedł nawet operację mózgu. Nikt jednak nie spodziewał się, że może tak nagle odejść z tego świata.

Teraz dziennikarze “La Nacion” dotarli do wyników sekcji zwłok legendarnego piłkarza. Od jakiegoś czasu spekulowano, że Maradona do ostatnich chwil życia nie oszczędzał swojego organizmu i zażywał narkotyki i alkohol. Sekcja zwłok rozwiała wszelkie wątpliwości.

Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Czytaj dalej

Dziennikarze ujawniają wyniki sekcji zwłok Maradony

W organizmie Diego Maradony nie wykryto śladu wspomnianych używek. “Boski Diego” brał natomiast spore dawki leków psychotropowych. Teraz ma się rozpocząć dalsze śledztwo, które ma wyjaśnić, czy leki te mogły przyczynić się do śmierci idola fanów futbolu.

Badania wykazały, że w organizmie Maradony znajdowały się wenlafaksyna, kwetiapina, lewetyracetam i naltrekson, czyli związki, które stosowane są w leczeniu ciężkiej depresji, a także alkoholizmu. Mogły one przyczynić się do przewlekłej choroby serca.

Przy okazji sekcji zwłok, ustalono, na jakie schorzenia uskarżał się Diego Maradona. Argentyńczyk musiał radzić sobie z wieloma ciężkimi dolegliwościami. 60-latek cierpiał na marskość wątroby, zwłóknienie mięśnia sercowego, przewlekłą chorobę nerek oraz płuc, a także niewydolność serca.

Sekcja nie potwierdziła natomiast, by Diego Maradona brał leki na serce. Okazało się natomiast, że serce zmarłego ważyło aż 503 gramy. Serce zdrowego człowieka waży dwa razy mniej.

Źródło: "La Nacion"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News