Diego Maradona
JORGE DURAN/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 27 Listopada 2020

Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę

Diego Maradona zmarł w środę w swojej rezydencji niedaleko Buenos Aires. Media podały, że Argentyńczyk zmarł na atak serca. Teraz informują, że kilka miesięcy temu mistrz świata napisał list do swoich bliskich, w którym zawarł ostatnią prośbę. Maradona chciał dołączyć do trzech innych zasłużonych Argentyńczyków.

Diego Maradona zmarł w środę w swojej posiadłości niedaleko Buenos Aires. Miał 60 lat. Cały świat sportu pogrążył się w żałobie. Piłkarze, działacze, kibice, dziennikarze, kluby, wszyscy żegnają zmarłego mistrza świata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  2. Małżeństwo brało wspólny prysznic, gdy nagle żona zauważyła jeden szczegół. Od razu zażądała rozwodu
  3. Dziś podano wstrząsającą wiadomość. Zmarła uwielbiana Polka, była gwiazdą świata sportu
Właśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazWłaśnie ujawniono ostatnie słowa Diego Maradony przed śmiercią. Brzmią porażająco, prawda wyszła dopiero terazCzytaj dalej

Diego Maradona napisał do bliskich list z ostatnim życzeniem

- Pewnego dnia stało się nieuniknione. To emocjonalny i narodowy policzek. Cios, który odbija się echem na wszystkich szerokościach geograficznych. Zdanie stało się teraz częścią smutnej rzeczywistości: Diego Armando Maradona zmarł - napisała w środę największa argentyńska gazeta "Clarin".

Media podały, że Maradona zmarł na atak serca. Władze Argentyny ogłosiły w kraju trzydniową żałobę narodową. Kibice mieli okazję pożegnać swojego idola w pałacu prezydenckim, gdzie wystawiona była trumna z ciałem zawodnika.

Teraz media informują, że kilka miesięcy przed śmiercią Maradona napisał list do swoich bliskich, w którym zawarł ostatnie życzenie. Maradona chciał, aby po śmierci go zabalsamować i wystawić na pokaz w specjalnym mauzoleum.

- Według informacji Martina Arevalo, kilka miesięcy temu Maradona, przerażony myślą o śmierci, napisał list, w którym wyraził ostatnie życzenie. Miał w nim napisać, że chce pozostać wieczny i aby ludzie go cały czas oglądali - informuje portal tycsports.com.

Niedawny rywal Legii Warszawa dotkliwie ukarany. Dożywotnia dyskwalifikacja, UEFA podjęła decyzjęNiedawny rywal Legii Warszawa dotkliwie ukarany. Dożywotnia dyskwalifikacja, UEFA podjęła decyzjęCzytaj dalej

Argentyńczycy pożegnali Diego Maradonę

Nie wiadomo czy rodzina zrealizuje ostatnie życzenie mistrza świata z 1986 roku. - Jeśli Maradona zostałby zabalsamowany, byłby jak trzy inne historyczne postacie tego kraju: Jose de San Martin, Juan Domingo Peron i Evita - napisał portal.

Rodzina Maradony nie chciała czekać z pogrzebem. Trumna z ciałem piłkarza w czwartek wieczorem została przetransportowana z pałacu prezydenckiego, do "Ogrodu spokoju", gdzie zawodnik został pochowany.

Na trasie przejazdu karawanu z ciałem piłkarza towarzyszyły mu tysiące kibiców. Niektórzy biegli za konduktem, inni dołączali do niego na skuterach. Na całej trasie kibice śpiewali, skandowali jego imię, a w kierunku auta z trumną piłkarza leciały szaliki i kwiaty.

Auta na autostradzie, którą jechał karawan z ciałem Maradony, zatrzymywały się i głośno trąbiły. Fani, którzy mieszkali na trasie przejazdu konduktu, wychodzili na balkony i dachy, żeby pożegnać swojego idola.

Sama ceremonia była bardzo skromna. Wzięli w niej udział wyłącznie najbliżsi zawodnika, łącznie ok. 30 osób. Maradona spoczął w rodzinnym grobowcu obok swoich rodziców. Dostępu do cmentarza bronił kordon policji.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego
  2. Od 1 grudnia zmiany w świadczeniach dla emerytów i rencistów. Na seniorów czeka miła niespodzianka
  3. Jan Tomaszewski opowiedział o swoim spotkaniu z Diego Maradoną. "To było po prostu niemożliwe"
  4. Nagłe zmiany w Pucharze Świata w skokach. Ulubieniec fanów zachorował, podjęto decyzję o zmianie
  5. Adam Małysz mieszka w prawdziwym pałacu. Dom za miliony złotych, pławi się w luksusach
  6. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  7. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News