dieta
unsplash.com/ Mehrad Vosoughi
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Kwietnia 2020

Ujawniamy sekrety diety sportowców. Tego produktu trzeba unikać, jego skutki są porażające

Dieta dla sportowca jest rzeczą priorytetową. Dietetycy i trenerzy personalni od lat podkreślają, że aby osiągnąć sukces w sporcie, należy dobierać bardzo dobre żywienie. Jedna z ekspertek w świecie dietetyki wskazała, który produkt jest bardzo szkodliwy i może przynosić niepożądane skutki dla ćwiczących. Słowa autorytetu mogą dać do myślenia.

Dieta dla sportowca jest prawie tak samo ważna, jak ćwiczenia. Zważając na to, że coraz więcej Polaków uprawia sport i amatorsko biega, a także coraz bardziej przejmuje się zdrowym trybem życia, to jeden z autorytetów świata sportu postanowił zaapelować do Polaków o zaprzestanie kupowania jednego z popularniejszych produktów. Powoduje on całkowicie nieprzewidziane i bardzo złe skutki dla naszego organizmu.

Kolejny szpital dostał pieniądze od Lewandowskich. Wiemy, na co zostaną wydaneKolejny szpital dostał pieniądze od Lewandowskich. Wiemy, na co zostaną wydaneCzytaj dalej

Dieta nie powinna się składać z tego produktu. Znany autorytet przestrzega

Produktem, którego powinniśmy za wszelką cenę unikać jest coca-cola. Znana dietetyk, Aleksandra Grabias, która od lat zajmuje się układaniem diet dla sportowców udzieliła wywiadu portalowi poradnikbiegacza.pl, w którym wskazuje, że spożywanie napoju bardzo szkodzi wszystkim sportowcom, a także negatywnie wpływa na organizm.

- Po wypiciu coca-coli trzustka zaczyna produkować duże ilości insuliny, wzrasta ciśnienie krwi dzięki zawartej w coli kofeinie, wątroba wydziela duże ilości cukru do układu krwionośnego. Jesteśmy pobudzeni, mamy więcej energii, jednak po upływie godziny stajemy się zmęczeni i zmniejsza się nasza aktywność. - powiedziała dietetyczka na łamach Poradnikabiegacza.pl.

Najpiękniejszy gol Roberta Lewandowskiego dla reprezentacji Polski. Co za uderzenie, kibice wstrzymali oddech (WIDEO)Najpiękniejszy gol Roberta Lewandowskiego dla reprezentacji Polski. Co za uderzenie, kibice wstrzymali oddech (WIDEO)Czytaj dalej

Dietetyczka apeluje do sportowców

W trakcie wywiadu na łamach portalu, znana dietetyk wskazała, że owszem, coca-cola często jest sponsorem imprez sportowych, ale wszyscy, którzy odnoszą wielkie sukcesy w dyscyplinach unikają jej picia i trzymają się od niej z daleka. Zdaniem Grabias, unikanie napoju może być jednym z fundamentów długotrwałego sukcesu w sporcie.

- Oczywiście coca-cola jest sponsorem wielu imprez sportowych, ma podpisany kontrakt z wieloma klubami sportowymi, w tym jest głównym sponsorem w piłce nożnej, dlatego często możemy zobaczyć wybitnych sportowców popijających pomiędzy treningami ten „magiczny” napój. Jednak osobiście nie wierzę, by sportowcy, którzy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej mieli w swoim codziennym jadłospisie coca-colę. Oczywiście jako środek treningowy może być stosowany, gdyż coca-cola daje „kopa”, jednak ma za dużo skutków ubocznych, więc jeżeli dietetyk poważnie myśli o karierze swojego podopiecznego, nie zaleci mu regularnego picia coli. Jednak niektórzy będą sięgać bo szkodliwe substancje myśląc krótkofalowo o swojej karierze. - mówi Aleksandra Grabias w wywiadzie dla Poradnika Biegacza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
  2. Spółdzielnia postawiła automat z maseczkami i żelami. Ceny powaliły mieszkańców
  3. Andrzej Gołota ma problemy przez epidemię. Jego żona mówi o "rozpaczy i tęsknocie" (FOTO)
  4. Był obrzucany bananami i oskarżany o fałszerstwo. W końcu postanowił wyjechać z Polski
  5. Reprezentant Polski złamał rządowe rozporządzenia. Interweniowała policja
  6. Maseczki mogą bardziej szkodzić, niż pomagać. Przed założeniem musisz pamiętać o jednej rzeczy

Żródło: Poradnikbiegacza.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News