Dominik Nowak Miedź Legnica
PRZEMYSLAW SZYSZKA/SE/EAST NEWS source
Autor Aleksy Kiełbasa - 22 Czerwca 2020

Dominik Nowak nie jest już trenerem Miedzi Legnica

Dominik Nowak nie poprowadzi już więcej Miedzi Legnica. Klub rozwiązał kontrakt ze szkoleniowcem za porozumieniem stron. W ciągu kilku najbliższych godzi ma zostać ogłoszony następca dotychczasowego opiekuna Miedzianki. Nowak piastował swoją funkcję przy alei Orła Białego przez 3 lata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Fatalna sytuacja Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski ma poważny problem
  2. Zrobiła nad polskim morzem zdjęcie parze. Teraz pilnie chce ich odnaleźć
Mistrzyni Europy zmarła w wyniku porodu. Jeszcze niedawno zdobywała medaleMistrzyni Europy zmarła w wyniku porodu. Jeszcze niedawno zdobywała medaleCzytaj dalej

Dominik Nowak nie jest już trenerem I-ligowej Miedzi Legnica, taki komunikat wypłynął dziś z biur legnickiego klubu. Umowa, którą szkoleniowiec był związany z Miedzianką do 30 czerwca 2023 roku została rozwiązana za porozumieniem stron. Władze klubu nie były usatysfakcjonowane ostatnimi wynikami i zdecydowały się pożegnać z Nowakiem.

- Zwolnienie trenera na miesiąc przed końcem ligi nie jest rozwiązaniem, które należy do najbardziej profesjonalnych. Chcielibyśmy być klubem, który daje czas trenerowi na dokończenie swojej pracy, w tym korygowanie błędów, które przecież popełnia każdy. Trener Dominik Nowak tego czasu na osiąganie wyznaczonych celów oraz poprawę gry zespołu otrzymał jednak moim zdaniem w Miedzi wystarczająco. W poniedziałek rozwiązaliśmy kontrakt za porozumieniem stron oraz z trzymiesięcznym odszkodowaniem. Formalnie umowa wygasała 30 czerwca 2023 roku. Będziemy pamiętać trenera nie tylko jako osobę, z którą świętowaliśmy nasze dotychczasowe największe sukcesy, ale również jako uczciwego i rzetelnego człowieka - powiedział na łamach oficjalnego serwisu klubu właściciel Miedzi, Andrzej Dadełło.

Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)Czytaj dalej

Dominik Nowak żegna się z Miedzią Legnica

Dominik Nowak trenował Miedź Legnicę od połowy czerwca 2017 roku. Kolejny sezon współpracy obu stron okazał się bardzo owocny, ponieważ został on przypieczętowany awansem do Ekstraklasy. Choć Miedzianka utrzymała się w rozgrywkach najwyższego szczebla tylko rok, to postanowiono nie rozstawać się z Nowakiem. Jednak teraz zespół radzi sobie poniżej oczekiwań. Po wznowieniu rozgrywek piłkarze z Legnicy wywalczyli tylko pięć punktów w pięciu meczach (jedno zwycięstwo, dwa remisy, dwie porażki) i z dorobkiem 39 pkt. zajmują 6. miejsce w tabeli. Co prawda zespół ma nadal szansę na awans, ale o 6 pozycję, ostatnią dającą grę możliwości w play-offach może walczyć nawet 7 innych drużyn. Zatem sytuacja pod tym względem jest mocno niepewna. W sumie 48-letni szkoleniowiec poprowadził Miedź w 109 meczach o stawkę – wygrał 46, zremisował 28 i przegrał 35.

To kolejne zwolnienie trenera po odmrożeniu rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Wcześniej z pracą musieli pożegnać się Piotr Zajączkowski, który prowadził Stomil Olsztyn oraz Paweł Cretti, były już szkoleniowiec Wigier Suwałki.Następca Dominika Nowaka ma zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych godzin.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 4 tys. zł dodatku do emerytury i to co miesiąc. Coraz więcej emerytów ma szansę się załapać
  2. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek
  3. Smutna wiadomość obiegła media. 17-letni piłkarz utonął na oczach przyjaciół i rodziny. Fani pogrążyli się w żałobie
  4. Oficjalnie: Mariusz Pudzianowski wraca na ring. Pudzian przekazał fanom najlepszą wiadomość
  5. Mateusz Borek zmieszany z błotem. "To się nie nadaje do telewizji"
  6. Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej Brytanii

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News