Donald Trump
Doug Mills Pool via CNP SplashNews.com/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Października 2020

Znany piłkarz napisał list do Trumpa i Putina. Błaga ich o pilną interwencję

Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych, a także Vladimir Putin i Emmanuel Macron stali się adresatami rozpaczliwego listu, jaki postanowił wystosować znany piłkarz występujący w przeszłości w takich drużynach, jak Arsenal, Manchester United i Borussia Dortmund. Zawodnik zwrócił się do głów największych mocarstw świata z pilną prośbą o pomoc dla swojej ojczyzny.

Donald Trump, Vladimir Putin i Emmanuel Macron otrzymali list od zawodnika AS Romy Henrikha Mkhitaryana. Pomocnik zdecydował się interweniować w sprawie konfliktu, jaki narasta pomiędzy jego ojczyzną, czyli Armenią, a Azerbejdżanem. W tym celu poprosił o pomoc prezydentów USA, Rosji i Francji.

Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?


Donald Trump, Vladimir Putin i Emmanuel Macron otrzymali list od gwiazdy futbolu

Kolejne dni przynoszą nowe doniesienia na temat konfliktu zbrojnego, jaki wybuchł między Armenią a Azerbejdżanem. Strony poróżnił rejon Górskiego Karabachu, do którego obie nacje roszczą sobie prawo. Eskalacji konfliktu nie zamierza biernie przyglądać się największy gwiazdor reprezentacji Armenii w piłce nożnej Henrikh Mkhitaryan. Zawodnik AS Roma postanowił interweniować.

W tym celu pomocnik wystosował specjalny list do przywódców największych państw świata, czyli Stanów Zjednoczonych, Rosji i Francji. Kapitan reprezentacji Armenii apelował właśnie do tych polityków, gdyż należą oni do przewodniczących Grupy Mińskiej OBWE, czyli specjalnej komórki zajmującej się konfliktem pomiędzy Azerami i Ormianami. Mkhitaryan prosi w swoim liście o interwencję i pomoc w opanowaniu sporu i zaprowadzeniu pokoju.

Nie żyje 20-letni polski piłkarz. Znamy wyniki sekcji zwłok, są pierwsze ustalenia prokuraturyNie żyje 20-letni polski piłkarz. Znamy wyniki sekcji zwłok, są pierwsze ustalenia prokuraturyCzytaj dalej


Henrikh Mkhitaryan apeluje w sprawie konfliktu zbrojnego

- Podczas gdy wojna wkracza w drugi tydzień ciężkich walk, moja rodzinna Armenia i Artsakh bronią się przed agresorami o nasze podstawowe prawo do bycia narodem, do istnienia na naszych historycznych ziemiach i do zachowania naszego znanego na całym świecie chrześcijańskiego dziedzictwa - rozpoczął swój list Mkhitaryan.

- Biorąc pod uwagę intensyfikację walk wojskowych w ciągu ostatnich kilku dni, jest to naprawdę bolesne, gdy widzę, jak armia azerbejdżańska bezpośrednio atakuje przedszkola, budynki mieszkalne, szpitale i infrastrukturę cywilną w stolicy Stepanakert i innych gęsto zaludnionych lokalizacjach - kontynuował dalej i wskazał, że teren walk graniczy także z Rosją i Unią Europejską, co stanowi zagrożenie dla kolejnych krajów. Henrikh Mkhitaryan prosi polityków o interwencję i pomoc w nakłonieniu obu stron do pokojowych negocjacji.

Źródło: Henrikh Mkhitaryan Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrz świata w parkowaniu. Kto temu kierowcy BMW dał prawo jazdy?
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Wchodzi nowy program 1500 plus. Wiemy, kto ma szansę dostać pieniądze

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News