WADA
FABRICE COFFRINI/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 6 Sierpnia 2020

Skandal w sporcie. Mistrzyni Europy złapana na dopingu

Kolejny przypadek dopingu w sporcie. Tym razem na niedozwolonych środkach wpadła Natalia Krol (Pryszczepa), dwukrotna mistrzyni Europy w biegu na 800 metrów. W jej organizmie wykryto środek, który służy do tuszowania substancji zakazanych. Ukrainka została ukarana dyskwalifikacja na 20 miesięcy, co wyklucza ją z Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. 5 osób już straciło życie. Izajasz nie ma litości, tragedia za granicą
  2. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy

Natalia Krol, choć bardziej znana z poprzedniego nazwiska Pryszczepa, została zawieszona na 20 miesięcy za stosowanie hydrochlorotiazydu - środka, który używany jest, by ukryć ślady zabronionych substancji w organizmie. Próbkę od zawodniczki pobrano w styczniu, a jak się później okazało, dała ona pozytywny wynik. W lutym została ona tymczasowo zawieszona, ale teraz ukarano ją zakazem startów do 15 września 2021 roku. W związku z tym, biegaczka nie pojawi się na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąLekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąCzytaj dalej

Doping dwukrotnej mistrzyni Europy

Natalia Krol urodziła się 11 września 1994 roku w ukraińskim Równem. Pierwsze sukcesy odnosiła już w czasie kariery juniorskiej, gdy została mistrzynią Europy juniorów w biegu na 1500 metrów. Jednak jako seniorka, specjalizuje się w dystansie 800 metrów, gdyż została na nim dwukrotną mistrzynią Europy (2014 r. i 2018 r.) oraz wygrała Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe w zeszłym roku. W trakcie Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro dostała się do półfinału biegu na 800 metrów, jednak przez stosowany doping, Krol nie będzie mogła poprawić swojego olimpijskiego rezultatu w trakcie przyszłorocznych Igrzysk w Tokio.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tanie samochody jak limuzyny za niewielkie pieniądze. Luksus na wyciągnięcie ręki
  2. Futurystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNA
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News