Mark Schmidt
PETER KNEFFEL/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 17 Września 2020

Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach

Doping w sporcie ponownie zbiera żniwo. Tym razem Mark Schmidt został głównym oskarżonym w aferze dopingowej „Operation Aderlass”. Niemiecki lekarz według śledczych miał „wspierać” 23 sportowców z 8 krajów. Zabiegi przeprowadzał nawet na stacjach benzynowych przy autostradach.

Pierwsze fakty zaczęły wypływać na powierzchnię podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku w austriackim Seefeld. Wówczas policja wtargnęła do jednego z pokoi hotelowych i złapała za rękę biegacza narciarskiego, Maxa Hauke, który był w trakcie przetaczania krwi. We wszystkich mediach natychmiast pojawiła się fotografia sportowca, który siedzi na łóżku z podpięta kroplówką. Okazało się, że to tylko początek tego, co później odkryto.

Patogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzówPatogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje legendarny polski olimpijczyk. Był autorem spektakularnego rekordu
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
  3. Patogwiazda FAME MMA okrutnie zwyzywała byłą dziewczynę. Wszystko na oczach tysięcy widzów

To był tylko wierzchołek góry lodowej

W trakcie dochodzenia śledczym udało się dotrzeć do kolejnych faktów. Okazało się, że Mark Schmidt zajmował się nie tylko Maxem Hauke, ale również kilkunastoma innymi sportowcami. M.in. kolarzem Stefanem Deniflem, przez kilka miesięcy był zawodnikiem polskiej grupy CCC Team. Doktor prowadził dla nich specjalne programy dopingowe i dawkował im niedozwolone środki. Śledczy odkryli dokumentację ujawniającą jego współpracę z 23 sportowcami w łącznie 208 incydentach. To i tak być może nie wszystkie osoby, który korzystały z usług Schmidta.

Piotr Żyła znowu zaskoczył zabawnym zdjęciem. Fani zwijają się ze śmiechu (FOTO)Piotr Żyła znowu zaskoczył zabawnym zdjęciem. Fani zwijają się ze śmiechu (FOTO)Czytaj dalej

Wczoraj ruszył proces w sprawie dopingu i afery „Operation Aderlass”

Mark Schmidt został aresztowany 27 lutego 2019 roku i od tamtego czasu przebywa w areszcie. Wczoraj ruszył proces przed sądem okręgowym w Monachium w sprawie afery „Operation Aderlass”, co w języku polskim oznacza „Operacja upuszczania krwi”. Lekarz miał takie zabiegi przeprowadzać w wynajmowanych mieszkaniach, a nawet w fast foodach czy na stacjach benzynowych przy autostradach. Prokuratura żąda 10 lat więzienia dla niemieckiego doktora, jednak specjaliści przewidują, że uda mu się uniknąć aż tak dotkliwej kary.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl przygotował ogromną wyprzedaż, aż 300 produktów za bezcen. Rabaty nawet do 80 proc.
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Piłkarz Legii spowodował wypadek samochodowy. Najgorsze nastąpiło dopiero po kolizji
  4. Oficjalnie: reprezentant Polski zmienił klub. Zagra w Anglii u boku prawdziwej legendy
  5. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  6. ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News