Palermo karnie zdegradowane
Autor Piotr Bernaciak - 12 Lipca 2019

Drużyna Polaków oficjalnie zdegradowana. Przyszłość rysuje się w czarnych barwach

Polacy występujący na zapleczu włoskiej Serie A mogli być umiarkowanie zadowoleni ze swoich osiągnięć w minionym sezonie. Okazuje się jednak, że nie każdy z nich może obecnie czuć się spełniony. Drużyna dwóch Polaków została karnie zdegradowana.

Polacy cieszą się doskonałą opinią w Palermo, klubie, który miał walczyć o to, by po kilku latach nieobecności nareszcie wrócić do Serie A i walczyć o punkty we włoskiej elicie. Teraz wiemy już jednak, że w najbliższej przyszłości do tego nie dojdzie. Klub musi liczyć się z tym, że drużyna nie będzie mogła rywalizować nawet z ekipami z zaplecza Serie A, co z pewnością jest wielkim ciosem dla każdego kibica.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że drużyna, w której występowali Polacy, została karnie zdegradowana do Serie D, czyli do czwartej ligi. Wszystko przez niewywiązywanie się z obowiązków dotyczących formalności. Klub nie podchodził z szacunkiem do procedur zgłaszania drużyny do Serie B, w związku z czym został przeniesiony o dwa poziomy rozgrywkowe niżej.

Kamil Grosicki może odejść z Hull. Pojawił się zaskakujący kierunekKamil Grosicki może odejść z Hull. Pojawił się zaskakujący kierunekCzytaj dalej

W Palermo w ostatnim sezonie występowali Radosław Murawski i Przemysław Szymiński. Polacy mogli liczyć na regularną grę, jednak po spadku drużyny z pewnością nie będą chcieli występować na czwartym poziomie rozgrywkowym. Niemal na pewno dojdzie do transferu, a eksperci spekulują, że byli ekstraklasowcy pozostaną w Serie B w barwach innej drużyny.

Co ciekawe, już wcześniej drużyna była ukarana 20 karnymi punktami za nadużycia finansowe. Złamanie procedury licencyjnej ostatecznie sprawiło, że Palermo wyląduje w Serie D. Kibice z całych Włoch nie są zadowoleni, że tak zasłużony klub ląduje tak nisko w hierarchii włoskiego futbolu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News