E-sport sport
CC BY 2.0
Autor Piotr Bernaciak - 14 Września 2020

Czy e-sport powinien być uznawany za sport? Zdania są podzielone

E-sport staje się coraz bardziej powszechny wśród młodzieży, ale nie tylko. Rywalizowanie w różnych grach przed publicznością zdobywa coraz większe grono fanów, chociaż niektórzy nie uważają go za prawdziwy sport. Zdania są wyjątkowo podzielone.

E-sport cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród ludzi na całym świecie. W niektórych krajach rywalizacja wewnątrz gier wyprzedziła już nawet pod względem sławy niektóre tradycyjne dyscypliny sportowe, takie jak piłka nożna czy koszykówka. Trudno jest nie dostrzegać, że e-sport ma ogromny potencjał i będzie w najbliższej przyszłości zwiększał swoją popularność.

Co ciekawe, wiele osób uważa, że e-sport nie powinien być nazywany prawdziwym sportem. Osoby popierające te słowa twierdzą, że prawdziwy sport, to rywalizacja wynikająca z jednoczesnej aktywności fizycznej. Na ten moment w wielu miejscach na świecie trwa spór o to, czy rzeczywiście powinno się uważać e-sport za prawdziwy sport. Coraz więcej osób uważa, że tak właśnie powinno być.

Wiadomo jednak, że jeszcze długo kwestia ta będzie wywoływała kontrowersje wśród nie tylko Polaków, ale wręcz ludzi na całym świecie. A jakie jest Wasze zdanie? Zachęcamy do komentowania wpisu na Facebooku i podzielenia się swoją opinią na temat tego, czy e-sport powinien być stawiany na równi z tradycyjną formą sportowej rywalizacji.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News