E-sport
Piotr Molecki/East News
Autor Bartosz Goluch - 21 Kwietnia 2020

Rząd wydał ogromne pieniądze na turniej e-sportu. Promował go prezydent Duda

E-sport cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Zmagania on-line są obecnie właściwie jedyną formą rywalizacji sportowej, która jest możliwa w czasie epidemii. Polski rząd zorganizował turniej Grarantanna CUP, w którym zmierzyli się gracze w czterech "dyscyplinach". Wydarzenie pochłonęło spore środki finansowe.

Podczas Grarantanna CUP uczestnicy mogą rywalizować w jednej z czterech gier online - Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Pula nagród turnieju wyniosła 50 tys. złotych. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)Piękna lekkoatletka wpadła w kłopoty finansowe. Zatrudniła się przy robotach drogowych (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matką
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura

E-sport w czasach epidemii. Rząd sypnął groszem na turniej

Jak podaje TVN24, łączny koszt organizacji turnieju wyniósł aż 370 tysięcy złotych. Oprócz nagród, fundusze zostały przeznaczone m.in. na administrację oficjalnej strony internetowej i "koordynację działania influenserów", czyli wpływowych gwiazd mediów spolecznościowych.

Dodatkowe fundusze trafiły także do szkół. TVN24 donosi, że "odrębny koszt przedsięwzięcia to nagrody dla szkół w postaci ośmiu mobilnych pracowni komputerowych ufundowanych przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową NASK (instytut badawczy podlegający resortowi cyfryzacji), których całkowity koszt wyniósł 275 510 zł".

Ojciec słynnego boksera zmarł na COVID-19. Wpis pięściarza rozdziera serceOjciec słynnego boksera zmarł na COVID-19. Wpis pięściarza rozdziera serceCzytaj dalej

Andrzej Duda promuje turniej

W przedsięwzięciu wziął udział również prezydent Andrzej Duda, który zareklamował turniej na swoim Tik Toku. "Wiadomo, że teraz ciężko się uczycie, ale potrzebny jest też sport - e-sport. Zapraszam do udziału w turnieju Grarantanna CUP zorganizowanego wspólnie z ministerstwem cyfryzacji" - mówił prezydent.

Rozgrywki mają na celu ograniczenie młodzieży niepotrzebnego wychodzenia z domu w czasie ogólnej kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa.

Źródło: TVN24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Korea Płd. cytuje rządowe źródła. Wiadomo, co ze zdrowiem Kim Dzong Una
  2. Kościół ma pilny apel do wiernych. Trzeba zacząć już dzisiaj, skutki mogą być opłakane
  3. Była dziewczyna reprezentanta Polski prezentuje swoje wdzięki w bikini. Piłkarz ma czego żałować (FOTO)
  4. Najlepsza bramka w historii Barcelony. Ten gol otworzył Messiemu wrota do wielkiej kariery (WIDEO)
  5. Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki
  6. Dyrektor generalny WHO szczerze o pandemii. Ma dla nas bardzo złe wieści

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News