Edgar Davids
youtube.com/Varis, pitido final
Autor Wojciech Olszowy - 4 Stycznia 2021

Legenda światowej piłki zaskakuje. Powróciła do futbolu, obejmie klub w...III lidze w Portugalii

Edgar Davids to jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza charakterystycznym okularom, w których występował. Holender po zakończeniu kariery spróbował swoich sił jako trener. Były piłkarz do tej pory pracował tylko w dwóch klubach i tylko raz jako pierwszy szkoleniowiec. Teraz został zatrudniony przez portugalskie Olhanense.

  • Edgar Davids został trenerem trzecioligowego zespołu z Portugalii Olhanense
  • Holender ma wprowadzić klub do portugalskiej ekstraklasy
  • To trzeci klub, w którym pracuje jako trener

Edgar Davids to uznany piłkarz, który w trakcie swojej kariery odniósł wiele sukcesów. Występował w takich zespołach jak Ajax Amsterdam, FC Barcelona, Juventus, Interze Mediolan czy Tottenhamie. Jest także wielokrotnym reprezentantem Holandii. Po odwieszeniu butów na kołku poszedł śladem wielu kolegów po fachu i został trenerem. Właśnie rozpoczął pracę w trzecim klubie.

Edgar Davids trenerem portugalskiego trzecioligowca

Edgar Davids właśnie się związał z portugalskim klubem Olhanense. Zespół ten na co dzień występuje na poziomie trzeciej ligi. O podjęciu nowego wyzwania poinformował sam zawodnik za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Na Instagramie zamieścił herb swojego nowego klubu, a całość opatrzył krótkim opisem: "Następny rozdział, OLHANENSE".

W nowej pracy dostał już konkretne zadanie - wprowadzić klub do portugalskiej ekstraklasy. Niewątpliwie przed Davidsem długa i trudna droga. Obecnie Olhanense występuje na poziomie trzeciej ligi. W grupie H zajmują na ten moment czwarte miejsce, a do prowadzącej Vitorii tracą dziesięć punktów.

Dla Edgara Davidsa to już trzeci klub, w którym pracuje jako trener. Karierę trenerską rozpoczynał w angielskim Barnet. Łączył on obowiązki piłkarza i szkoleniowca. Pracował tam od 2012 do 2014 roku. W tym czasie zdążył spaść z zespołem z czwartej ligi do piątej.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. "Najlepszy w historii"Czytaj dalej

Potem nastąpiła długa przerwa. Dopiero w 2020 roku wrócił do pracy. Tym razem jednak w roli asystenta w holenderskim drugoligowcu Telstarze. W 2018 roku miał krótki epizod jako asystent trenera holenderskiej młodzieżówki. Davids pełnił tę funkcję tylko podczas spotkania z Czechami.

Edgar Davids to słynny piłkarz

Edgar Davids to jeden z najbardziej znanych piłkarzy. Swoją rozpoznawalność w dużej mierze zawdzięcza charakterystycznym okularom, w których grał. Zaczął je zakładać podczas spotkań odkąd zdiagnozowano u niego w 2002 roku jaskrę. Od tamtej pory był to jego znak rozpoznawczy.

Jednak nie tylko z noszenia okularów był znany. Zyskał uznanie kibiców dzięki swojej grze. Znany był z poświęcenia dla drużyny i ciężkiej pracy na boisku. Karierę zaczynał w Ajaxie Amsterdam, debiutując w 1991 roku. W tym klubie święcił zresztą największe sukcesy. W 1995 roku wygrał Ligę Mistrzów, a także trzy tytuły mistrza Holandii.

W 1996 roku opuścił Ajax i udał się do Włoch, gdzie spędził prawie osiem lat. Najpierw dwa jako zawodnik Milanu, a potem Juventusu. Jako zawodnik Starej Damy wygrywał trzy mistrzostwa Serie A oraz dwa Superpuchary Włoch. W styczniu 2004 roku przeniósł się na jeden sezon do FC Barcelony, po czym wrócił na Półwysep Apeniński, by grać dla Interu Mediolan. Tam również spędził tylko rok, ale zdążył wygrać Puchar Włoch.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był Tottenham, gdzie grał przez dwa sezony. W 2007 roku wrócił jeszcze na dwa lata do Ajaxu Amsterdam. Karierę kończył w Anglii jako zawodnik Crystal Palace. Na sportową emeryturę przeszedł w 2010 roku, ale po dwóch latach powrócił do grania, jako grający trener czwartoligowego Barnet.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News