Ekstraklasa
Facebook PKO Ekstraklasa
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Grudnia 2020

Ekstraklasę czeka przełom? Polską ligę mogą zasilić ogromne pieniądze

Ekstraklasa niestety nie zalicza się do grona najlepszych lig piłkarskich w Europie, jednak cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców. Jak się okazuje, polskie rozgrywki ligowe zyskują także coraz większą popularność poza granicami naszego kraju. Wkrótce najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce mogą zasilić ogromne pieniądze z tytuły praw telewizyjnych do transmisji na całym świecie.

  • Ekstraklasa podpisała umową o transmisji spotkań do krajów Azji
  • Polską ligę mogą oglądać kibice już w 17 krajach świata
  • Dla polskiej piłki to ogromna szansa na rozwój i zarobienie wielkich pieniędzy

Ekstraklasa ogłosiła, że rozpocznie nadawanie transmisji ze spotkań do kolejnych krajów świata. Piłkę nożną prezentowaną przez polskie drużyny klubowe będzie mogło oglądać coraz więcej kibiców. Tym razem rodzima liga podbija rynek azjatycki.

Wielka radość w rodzinie Adama Małysza. Legenda przekazała fanom wspaniałą nowinęWielka radość w rodzinie Adama Małysza. Legenda przekazała fanom wspaniałą nowinęCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Ekstraklasa podpisała intratny kontrakt. Podbija wielki rynek

Od wielu lat kibice w Polsce narzekają na poziom rozgrywek ligowych w Polsce. Spowodowane jest to przede wszystkim niemocą polskich drużyn w europejskich pucharach. Nasze drużyny od lat nie liczą się w Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Są jednak miejsca, oczywiście poza Polską, gdzie kibice futbolu chcą oglądać mecze z udziałem polskich drużyn. Ekstraklasa S.A. poinformowała właśnie, że już od tego sezonu rozpocznie transmisję ze spotkań naszej ligi do kolejnych krajów. Tym razem mecze PKO Ekstraklasy obejrzą kibice w Azji.

- Indonezja i Timor Wschodni dołączają do listy państw, w których będzie można oglądać transmisje z meczów Ekstraklasy 2020/2021.- napisano w krótkim komunikacie na Twitterze.

To świetna wiadomość dla naszej ligi. Indonezja to jeden z najludniejszych krajów świata. Żyje tam ponad 260 milionów ludzi. Piłka nożna zyskuje coraz większą popularność w tym azjatyckim państwie, co oznacza, że Ekstraklasa z czasem może zarobić krocie na transmisjach ze swoich spotkań.

- Cały czas pracujemy nad tym, by zwiększać dostępność naszych rozgrywek w różnych krajach. Zapewnia to utrzymanie więzi z kibicami polonijnymi, ale także coraz szerszą promocję naszej ligi. Bywa również, jak w przypadku Indonezji, że zainteresowanie naszymi rozgrywkami jest związane ze śledzeniem wyników występujących u nas zagranicznych piłkarzy przez ich rodaków. Niezależnie od motywacji, buduje to wartość naszej ligi, zapewnia dodatkowe środki i sprzyja popularyzacji naszych rozgrywek – powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa S.A. cytowany przez portal ekstraklasa.org.

Rywal Marcina Najmana przejdzie operację. Kontuzję spowodował nie bokser, a jego trenerRywal Marcina Najmana przejdzie operację. Kontuzję spowodował nie bokser, a jego trenerCzytaj dalej


Kibice w dalekiej Azji mogą oglądać mecze Ekstraklasy

Na ten moment fani futbolu w Indonezji i Timorze Wschodnim będą mogli oglądać trzy mecze każdej kolejki polskich rozgrywek. Wśród nich co tydzień znajduje się mecz z udziałem Lechii Gdańsk. To z uwagi na jedynego reprezentanta Indonezji w naszej lidze, którym jest Egy Maulana Vikri.

Po podpisaniu umowy z o transmisji spotkań PKO Ekstraklasy do Indonezji i Timoru Wschodniego zwiększyła się znowu liczba krajów, gdzie kibice mogą oglądać naszą ligę. Aktualnie mecze rozgrywane w najwyższej klasie rozgrywkowej pokazywane są w sumie w 17 krajach.

Źródło: ekstraklasa.org

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News