Ekstraklasa
MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Kwietnia 2020

Ekstraklasa traci jednego z największych gwiazdorów. Klub rozwiązał z nim kontrakt

Ekstraklasa i występujące w niej drużyny muszą zmierzyć się z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Z powodu przymusowej przerwy w grze kluby nie zarabiają, co zmusza je do szukania oszczędności. Jeden z czołowych zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej właśnie rozwiązał kontrakt z gwiazdą ligi, co ma pomóc w odciążeniu klubowych finansów.

Ekstraklasa właśnie straciła jedną ze swoich gwiazd. Zawodnik rozwiązał umowę z klubem za porozumieniem stron, z uwagi na aktualną sytuację wywołaną zagrożeniem epidemicznym. Dla zespołu oznacza to oszczędności, ale i utrudnioną walkę o czołową lokatę w tabeli, dla zawodnika, paradoksalnie, szansę na awans sportowy.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra ŻyłyPrawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra ŻyłyCzytaj dalej


Ekstraklasa szuka oszczędności. Kluby rozwiązują kontrakty z piłkarzami

Pandemia koronawirusa sprawiła, że kluby muszą za wszelką cenę szukać oszczędności. Brak gry oznacza dla nich brak wpływów do klubowej kasy. Wiele z nich decyduje się na obniżkę wynagrodzeń piłkarzy w porozumieniu z nimi. Tak postąpiono w Śląsku Wrocław czy Wiśle Kraków. Na rozwiązanie takie zdecydowano się również w Szczecinie, gdzie władze Pogoni usiadły do rozmów z piłkarzami w celu przedyskutowania obniżenia ich wynagrodzeń o połowę. Zawodnicy ostatecznie przystali na propozycję zarządu. Na cięciach płacowych się jednak nie skończyło. Klub postanowił też rozwiązać kontrakty dwóch piłkarzy, w tym jednego z gwiazdorów Ekstraklasy.

Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"Czytaj dalej


Gwiazda opuszcza Ekstraklasę. Kontrakt rozwiązano z powodu koronawirusa

“Portowcy” zdecydowali się rozwiązać kontrakty Soufiana Benyamina oraz Zvonimira Kozulja. Odejście Bośniaka to spora strata dla naszej ligi, wyróżniał się on bowiem umiejętnościami na tle większości zawodników. Pogoń miała możliwość przedłużenia wygasającej z końcem czerwca umowy, ale w sytuacji panującego kryzysu ostatecznie się na to nie zdecydowano. Kolejna umowa wiązałaby się bowiem z podwyżką dla Kozulja. Sam zawodnik również od jakiegoś czasu wyrażał już chęć opuszczenia Szczecina.

- Obie strony uznały, że w obliczu obecnie panującej sytuacji, związanej m.in. z niepewnym terminem wznowienia rozgrywek, zasadne jest rozwiązanie obowiązującej do końca czerwca 2020 roku umowy już teraz. Wcześniej zawodnik zaakceptował program tymczasowej redukcji płac i jednoznacznie wyrażał chęć zmiany otoczenia – czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Pogoń.

Bośniak trafił do pomorskiej drużyny w 2018 roku. Od tamtego czasu zanotował 58 spotkań i zdobył 12 goli i 11 asyst. Mówi się o zainteresowaniu jego usługami ze strony klubów włoskich i rosyjskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak złamią kwarantannę, dostaną najgorszą, tragiczną karę. Jeden kraj stracił cierpliwość
  2. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  3. Zmarł idol wielu pokoleń kibiców Realu. Rozegrał 400 spotkań, nieodżałowana strata
  4. Reprezentantka Polski w kryzysowej sytuacji. Jeśli nie będzie się pilnować czeka ją więzienie
  5. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  6. RMF: Gowin odrzucił ultimatum. Rozłam w rządzie może nastąpić w każdej chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News