Ekstraklasa Lechia Gdańsk Problemy
Jan Bielecki/East News
Autor Łukasz Kowalski - 2 Maja 2020

Piłkarze polskiego zespołu nie godzą się na obniżki. Klub może mieć poważne problemy

Przez epidemię koronawirusa wiele polskich klubów pozostaje bez źródła dochodu. Zespoły z Ekstraklasy rozmawiają z zawodnikami o obniżce wynagrodzeń. Jednak nie wszędzie rozmowy przebiegają gładko.

Ekstraklasa podobnie jak niemal wszystkie rozgrywki klubowe została wstrzymana z powodu wybuchu epidemii koronawirusa. Jednak to nie jedyny problem polskiej piłki. Z powodu braku dochodów może upaść kilka zasłużonych dla polskiego futbolu klubów.

Ekstraklasa czeka na powrót uznanych klubów

Wiele polskich klubów boryka się z problemami finansowymi. Z powodu zbyt dużych długów i braku licencji kibice byli zmuszeni oglądać upadek i odbudowę klubów w Łodzi - ŁKS-u i Widzewa. Niedawno nadzieje odżyły w warszawskiej Polonii, która obecnie jest w III lidze. Po upadku klubu w 2013 roku "Czarne Koszule" bezowocnie starają się powrócić do Ekstraklasy. W marcu w klub zainwestował Grégoire Nitot, który został właścicielem klubu i zapowiedział, że chce, żeby w ciągu 10 lat klub wrócił do Ekstraklasy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara
Polscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wiekuPolscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wiekuCzytaj dalej

Polonia Warszawa to nie jedyny klub, który stara się stanąć na nogi. W minionych latach z powodu problemów finansowych kibice mogli obserwować powolny upadek Ruchu Chorzów, a wcześniej innego śląskiego klubu - Polonii Bytom. W ubiegłym sezonie na skraju upadku znalazła się Wisła Kraków, ale dzięki oddaniu kibiców i pomocy Jarosława Królewskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Tomasza Jeżdżyńskiego udało się utrzymać "Białą Gwiazdę" w Ekstraklasie.

Problemy finansowe Lechii Gdańsk

Ostatnio problemy mają kluby z Pomorza. Najpierw była niejasna sytuacja w Arce Gdynia, a obecnie dociera coraz więcej informacji o problemach finansowych Lechii Gdańsk. Klub, aby spełnić wymogi licencyjne, musiał zapłacić piłkarzom wszystkie zaległości jaki miał wobec nich do 31 grudnia 2019 roku. W głównej mierze chodziło o zaległe premie za zdobycie Pucharu Polski oraz za 3. miejsce w lidze na koniec ubiegłego sezonu. Klub poinformował również na swojej stronie internetowej, że „zawodnikom wysłane zostały również zaległe wypłaty. To był jeden z warunków uzgodnionych z radą drużyny, aby kontynuować rozmowy indywidualne dotyczące obniżenia wynagrodzeń za okres, kiedy Ekstraklasa została sparaliżowana.”

Anna Lewandowska w końcu ujawniła, czy już urodziła. W końcu się doczekaliśmy, zdjęcie mówi wszystkoAnna Lewandowska w końcu ujawniła, czy już urodziła. W końcu się doczekaliśmy, zdjęcie mówi wszystkoCzytaj dalej

Lechia Gdańsk poinformowała w czwartek o zmniejszeniu budżetu klubu na przyszły sezon o 10 milionów złotych. Klub dodał, że po wypełnieniu wymogów licencyjnych będą kontynuowane rozmowy z piłkarzami w sprawie redukcji wynagrodzeń. - Do tej pory zawodnicy wykazywali dobrą wolę i mam nadzieję na ich odpowiedzialne podejście do dalszych rozmów – podkreśla Adam Mandziara prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Piłkarze mają dość tego jak klub ich traktuje

Z informacji podanych przez Przegląd Sportowy wynika, że te rozmowy nie będą łatwe i to nie z winy zawodników. Przegląd Sportowy podaje, że rada drużyny ustaliła z zarządem klubu, że zawodnicy zgodzą się na obniżki płac, jeżeli do końca kwietnia zostaną im wypłacone zaległe pensje za styczeń i luty. Jak podaje dziennik, piłkarze otrzymali wynagrodzenie tylko za pierwszy miesiąc tego roku.

Zawodnicy z Gdańska, po raz kolejny zawiedli się na władzach klubu i mają dość takiego traktowania. Zaległości 11 maja, będą wynosiły już 3 miesiące, a zawodnicy, którzy podpisali kontrakt z klubem w lutym, nie otrzymali jeszcze żadnej pensji. Z informacji przekazanych przez Przegląd Sportowy, drużyna nie zamierza się godzić na redukcję wynagrodzeń.

Źródło: Przegląd Sportowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali
  2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News