Ekstraklasa Cracovia Zarzuty
ARTUR BARBAROWSKI/East News
Autor Łukasz Kowalski - 2 Czerwca 2020

Klub z Ekstraklasy oskarżony o korupcję. Grożą mu poważne konsekwencje

Ekstraklasa dalej walczy z echem afery korupcyjnej, która wstrząsnęła polską piłką. Teraz Rzecznik Dyscyplinarny PZPN postawił zarzuty korupcyjne Cracovii. Związek prowadzi sprawę ustawionych meczów z sezonu 203/2004, w którym "Pasy" awansowały do Ekstraklasy. Klubowi grozi kara finansowa i odjęcie nawet do 30 punktów.

Ekstraklasa dalej boryka się z problemami afery korupcyjnej, która wybuchła w polskiej piłce 16 lat temu. Teraz Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski postawił Cracovii zarzuty dotyczące kilkunastu spotkań w sezonie 2003/2004. Klubowi z Krakowa grozi kara finansowa i odjęcie punktów. PZPN czeka teraz na stanowisko klubu w sprawie zarzutów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę
Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieTragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieCzytaj dalej

Ekstraklasa wciąż walczy z demonami afery korupcyjnej

O postawieniu Cracovii zarzutów poinformowano za pośrednictwem portalu PZPN "łączynaspiłka.pl". - Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie, pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują – w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego – na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa - napisano w komunikacie.

Jeżeli zarzuty zostaną potwierdzone i PZPN postanowi odebrać Cracovii punkty, to kara będzie obowiązywała najprawdopodobniej od następnego sezonu ligowego. Jeżeli władze polskiej piłki zdecydowałyby się ukarać klub jeszcze w tym sezonie, to pozbawiłyby go szansy na grę w europejskich pucharach. Cracovia obecnie zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 42 punktów i czterema "oczkami straty do wicelidera Piasta Gliwice.

Nie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaNie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaCzytaj dalej

Cracovii grozi kara odjęcia nawet 30. punktów

10 lat temu podobna sytuacja spotkała Jagiellonię Białystok, która za swoje przewinienia zaczynała kolejny sezon ligowy z ujemnymi dziesięcioma punktami. "Jaga" została ukarana za ustawianie 5 spotkań w sezonie 2004/2005, jednak nie uzyskali korzyści ze swoich działań, ponieważ nie awansowali wtedy do Ekstraklasy.

Z kolei Cracovia w sezonie 2003/2004 zajęła 3 miejsce w tabeli drugiej klasy rozgrywkowej, wyprzedzając czwarty GKS Bełchatów tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu. Zajęta przez "Pasy" pozycja pozwoliła im na grę w barażach o Ekstraklasę. Cracovia pewnie pokonała dwukrotnie Górnik Polkowice po 4:0 i awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Cracovii grozi kara grzywny w wysokości 500 tysięcy złotych, a także kara aż 30 ujemnych punktów na początku przyszłego sezonu. Rzecznik Dyscyplinarny PZPN czeka na stanowisko klubu w sprawie stawianych mu zarzutów do 15 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko koronawirus. Wykryli nowe, duże ognisko innej choroby epidemicznej
  2. Strażak zakażony koronawirusem. Dziesięć osób w kwarantannie
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News