Ekstraklasa Cracovia postępowanie
.
Autor Piotr Bernaciak - 3 Lutego 2020

Legendarnemu klubowi z Ekstraklasy grożą poważne konsekwencje. Rzecznik PZPN wszczyna postępowanie

Ekstraklasa wiele lat temu miała bardzo poważny problem z korupcją, który prawdopodobnie został już jednak zwalczony. Nie wszystkie kluby jednak za to odpowiedziały. Teraz jeden z nich może ponieść poważne konsekwencje.

Ekstraklasa obecnie nie ma problemów związanych z korupcją, jednak kilkanaście lat temu w naszym kraju doszło do wielkiej awantury związanej z kupowaniem meczów przez piłkarzy i klubowe władze. Niestety, nie każdy z klubów odpowiedział za to, do czego doszło przed wieloma laty. Okazuje się, że jeden z nich już niebawem może odpowiedzieć za swoje czyny.

Dowiadujemy się, że Polski Związek Piłki Nożnej wszczął postępowanie względem Cracovii w związku z zachowaniami, jakich klub dopuścił się w sezonie 2003/2004. Drużyna miała uczestniczyć wówczas w wielu ustawionych spotkaniach, co z pewnością wywołało wściekłość u kibiców z całej Polski. Jest to jeden z niewielu klubów, który wciąż nie został ukarany.

Boks. Mistrz świata pobił kobietę na oczach setek osób. Nikt nie zareagował (Wideo)Boks. Mistrz świata pobił kobietę na oczach setek osób. Nikt nie zareagował (Wideo)Czytaj dalej

Ekstraklasa nie była wolna od korupcji

W sezonie 2003/2004 doszło do wielu ustawionych spotkań, za które kluby zostały ukarane relegacją lub utratą punktów w tabeli. Dowiadujemy się, że Cracovia uniknęła konsekwencji, lecz sprawa nie uległa przedawnieniu i po wczorajszym tekście na portalu Weszlo.com PZPN postanowił wszcząć postępowanie. Cracovia nie spotka się jednak z najgorszą możliwą karą, jaką jest spadek z ligi.

- Rzecznik Dyscyplinarny PZPN, Adam Gilarski, zwrócił się do Sądu Rejonowego dla Krakowa Krowodrzy w Krakowie o nadesłanie wyroku z dnia 30 stycznia 2020 roku zapadłego wobec Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego) oraz Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia). Powyższy wyrok karny dotyczący ustawiania meczów klubu piłkarskiego Cracovia w sezonie 2003/2004, ma stanowić podstawę do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec klubu Cracovia za przewinienia korupcji w sporcie sprzed ponad 15 lat - czytamy w komunikacie PZPN.

Ekstraklasa chce na zawsze uwolnić się od korupcji

Wygląda więc na to, że jeden z ostatnich klubów, które nie poniosły konsekwencji kupowania meczów, zostanie w końcu obciążony pewną karą. Niewykluczone, że Cracovia straci punkty w ligowej tabeli, które są jej tak potrzebne w walce o mistrzostwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Neymar dostał najgłupszą kartkę w historii futbolu. Powód całkowicie niezrozumiały
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Ogromne pieniądze dla Dawida Kubackiego. Dobra forma pozwoliła zarobić mu fortunę, przecieramy oczy ze zdumienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News