Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Marca 2020

W Polsce powstanie stadion za 180 milionów. Inwestycja robi wielkie wrażenie (FOTO)

Ekstraklasa może poszczycić się aktualnie wieloma pięknymi obiektami sportowymi. Wkrótce ich ilość może jeszcze wzrosnąć, gdyż kolejny znany klub, który walczy o awans do piłkarskiej elity, rozpoczyna budowę nowego obiektu.

Nowe stadiony dodają rodzimej lidze atrakcyjności i pozwalają kibicom dopingować ulubione drużyny w komfortowych warunkach. Polska Ekstraklasa zyskała wiele dzięki organizacji przez Polskę i Ukrainę w 2012 roku mistrzostw Europy. Powstało z tej okazji wiele nowych obiektów jak stadiony i centra treningowe, ale też niezbędna infrastruktura. Od kilku lat obserwujemy rozwój, Ekstraklasy jako produktu marketingowego.

Matka Cristiano Ronaldo trafiła do szpitala. Diagnoza jest poważnaMatka Cristiano Ronaldo trafiła do szpitala. Diagnoza jest poważnaCzytaj dalej

Ekstraklasa = ekstra stadiony

Choć nieraz można mieć zastrzeżenia co do poziomu sportowego reprezentowanego przez naszych ligowców, coraz więcej drużyn inwestuje w rozwój i budowę nowoczesnych obiektów. Pionierami pod tym względem były najbardziej utytułowane polskie drużyny, które na początku wieku rozpoczęły modernizację starych aren i wybudowały nowoczesne kompleksy. Kluby, o których mowa to oczywiście Legia Warszawa i Wisła Kraków. Niedługo potem dołączyły do nich również Lech Poznań, Lechia Gdańsk czy Śląsk Wrocław, których obiekty zmodernizowano na potrzeby wspomnianego Euro 2012.

Koronawirus w Norwegii. Organizatorzy Pucharu Świata w Oslo podjęli decyzję ws. konkursuKoronawirus w Norwegii. Organizatorzy Pucharu Świata w Oslo podjęli decyzję ws. konkursuCzytaj dalej

Kolejny zasłużony klub zyska nowy dom

Teraz kolejna z utytułowanych, wręcz legendarnych polskich drużyn wreszcie dostanie nowy stadion. Władze Katowic właśnie osiągnęły porozumienie z projektantem i ogłosiły, że wybudują nowy stadion, wraz z halą sportową i dwoma boiskami treningowymi. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie 180 milionów złotych. Oznacza to, że drużyna GKS Katowice, która od lat próbuje powrócić w szeregi Ekstraklasy, zyska nową siedzibę.

Wizualizacja nowego stadionu GKS Katowice

W grudniu ubiegłego roku projekt i wycena inwestycji zostały odrzucone przez miasto jako zbyt kosztowne. Prognoza projektanta, firmy RS Architekci, wynosiła wówczas aż 561 milionów złotych! Okazało się na szczęscie, że zawyżona cena to jedynie kwestia jednego błędnie wystawionego przecinka w planie przygotowanym w arkuszu excel.

Nowy stadion ma powstać przy ulicy Bocheńskiego w Katowicach. Stadion ma liczyć 15 tysięcy miejsc, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajdzie się hala sportowa o pojemności 3 tysięcy miejsc. Marcin Krupa, prezydent Katowic, poinformował, że legendarny stadion GKS-u przy ulicy Bukowej, nie zostanie wyburzony, a będzie pełnił funkcję ośrodka treningowego dla katowickiej drużyny.

GKS Katowice zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli drugiej ligi, do prowadzącego Widzewa Łodź traci trzy punkty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa statku, nie żyje 18 osób, 30 zaginionych, trwają poszukiwania. Smutne wiadomości ze świata
  2. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Nasze mamy i babcie całe życie źle lepiły pierogi. Jest nowatorski, łatwiejszy i pyszniejszy sposób

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News