Ekstraklasa masowe zwolnienia
Jan Bielecki/East News
Autor Piotr Bernaciak - 3 Kwietnia 2020

Masowe zwolnienia w jednym z największych polskich klubów. Dziesiątki osób tracą pracę

Ekstraklasa musi przygotować się na cięcia, by wznowić rozgrywki. Jeden z największych klubów pożegnał już kilkadziesiąt osób, by uregulować budżet na najbliższy czas. Niewykluczone, że to nie koniec.

Ekstraklasa już teraz musi przygotowywać się na bardzo trudne czasy, które nadeszły. Drużyny nie mogą rozgrywać spotkań ligowych, przez co nie tylko nie zarabiają na sprzedaży biletów, ale również nie otrzymują transzy od telewizji Canal+. Kluby zwyczajnie nie osiągają żadnych zarobków, co sprawia, że ich sytuacja jest bardzo trudna. Wiele z nich decyduje się na zwolnienia.

W jednym z największych polskich zespołów zdecydowano już o pożegnaniu się z kilkudziesięcioma pracownikami. Decyzja została podjęta wyłącznie przez obecną sytuację, jak się nieoficjalnie dowiadujemy. Mimo wszystko złą wiadomością jest, że znów dowiadujemy się o sporej grupie osób trafiającej na bezrobocie.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
   2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Awantura Marcina Najmana w programie na żywo. Bokser oblał wodą prowadzącegoAwantura Marcina Najmana w programie na żywo. Bokser oblał wodą prowadzącegoCzytaj dalej

Ekstraklasa. Polski klub zwolnił pracowników

Jak się dowiadujemy, zwolnienia pracowników mają dotyczyć Legii Warszawa. Obecny wicemistrz Polski i lider tabeli Ekstraklasy miał pożegnać się z aż 40 pracownikami, nie wiadomo jednak, które działy klubu zostały najbardziej dotknięte obecną sytuacją. Takie liczby wskazują jednak na to, że klub musi decydować się na ostateczne środki utrzymania budżetu.

Informacje o rozstaniu się z pracownikami podał portal legia.net. Jak się dowiadujemy, póki co cięcia budżetowe nie wpłyną na to, jak wygląda pierwsza drużyna, choć po kilku tygodniach niewykluczone, że któryś z piłkarzy rozstanie się z Legią Warszawa. Na ten moment takie decyzje jeszcze nie zapadły.

Reprezentantka Polski ma szansę na prestiżową nagrodę. Potrzebuje Waszych głosówReprezentantka Polski ma szansę na prestiżową nagrodę. Potrzebuje Waszych głosówCzytaj dalej

Ekstraklasa. Trwają cięcia budżetowe

Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego kluby muszą decydować się na radykalne kroki. Każda osoba zarządzająca zapewne wolałaby uniknąć tak trudnego momentu, jednak niestety tym razem trzeba było podjąć decyzję, która może uratować klub na najbliższy czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
  2. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. Za długie rozmowy przez telefon zablokują numer. Sieć nie zważa nawet na pakiet "bez limitu"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News