Ekstraklasa
Youtube.com
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Kwietnia 2020

Zbigniew Boniek podał termin wznowienia Ekstraklasy. Odważny plan prezesa PZPN

Ekstraklasa zdaniem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej może dokończyć przerwane z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki. W rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Zbigniew Boniek zdradził, że jest optymistycznie nastawiony do pomysłu dokończenia gry i wskazał już nawet konkretny termin.

Ekstraklasa, jak i pozostałe rozgrywki piłkarskie w Polsce została zawieszona do 26 kwietnia. Mało prawdopodobne wydaje się, że piłkarze wrócą na boisko po upływie tego terminu. Zbigniew Boniek uważa jednak, że istnieje realna szansa na dokończenie sezonu. Zdaniem prezesa PZPN możliwym terminem powrotu rywalizacji jest czerwiec.

DZISIAJ GRZEJE:

    1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
    2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzjaKamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzjaCzytaj dalej


Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki, przez co kluby borykają się z poważnymi problemami finansowymi

Jak wszystkie światowe rozgrywki, Ekstraklasa zawiesiła grę z uwagi na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. W Polsce, tak jak i na całym świecie trwa dyskusja nad możliwymi sposobami dokończenia sezonu. Przedłużająca się przerwa w grze oznacza dla klubów coraz większe straty finansowe. Kilku klubom w oczy zagląda nawet widmo bankructwa. Nie dziwi więc fakt, że zwolenników jak najszybszego powrotu do gry jest mnóstwo. Jednym z nich jest prezes PZPN.

- Staram się patrzeć w przyszłość optymistycznie, dlatego byłem zadowolony, kiedy usłyszałem kilka ważnych dla naszego futbolu decyzji. Polska piłka się zatrzymała, ale musi mieć nadrzędny interes w tym, by wrócić na boisko i dokończyć rozgrywki. Wszystko po to, by zminimalizować i zredukować straty. Przede wszystkim na szczeblu centralnym, bo kluby są zbyt biedne na dodatkowe koszty, które mogłyby doprowadzić do dodatkowych problemów albo nawet upadku - powiedział w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” Zbigniew Boniek.

Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące Czytaj dalej


Szef PZPN przedstawił plan i datę powrotu piłkarzy Ekstraklasy do gry

Zdaniem prezesa Bońka, o ile tylko pozwoli na to stan sytuacji epidemicznej w kraju, piłkarze mogą wrócić na boiska już w czerwcu. Kluby dostaną też odpowiedni czas na przygotowanie zawodników i wszelkich kwestii logistycznych.

- Najważniejsze, żeby wirus odpuścił i te teoretyczne rozważania można było wprowadzić w życie. Ale wszystkie kluby szczebla centralnego muszą sobie zdawać sprawę, że pod koniec maja może zapaść decyzja: wracamy. Kluby dostaną minimum dwa tygodnie na treningi na boisku. Nie chciałbym wtedy usłyszeć tłumaczeń: „Nie możemy grać tak szybko, potrzebujemy czterech tygodni”. Nie. Teraz jest czas, by ćwiczyć, kluby muszą mieć plan na scenariusz, o którym mówię. W interesie wszystkich powinno być dokończenie sezonu, nawet bez kibiców - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden kontynent ma rekordowo mało zakażeń koronawirusem. Mieszkańcy mają przewagę, eksperci tłumaczą
  2. Nietrzeźwy mężczyzna uciekł z kwarantanny. Wsiadł do metra, przejechał całą linię, trwa dezynfekcja
  3. Prawda wyszła na jaw po czasie. Poznaliśmy smutne kulisy rozwodu Piotra Żyły
  4. Znany piłkarz idzie do wojska. Przed nim cztery tygodnie w zupełnie nowych warunkach
  5. Cały świat piłki nożnej płacze po stracie. "Zmarł nasz papież"
  6. Za długie rozmowy przez telefon zablokują numer. Sieć nie zważa nawet na pakiet "bez limitu"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News