Ekstraklasa ŁKS Moskal
Beata Zawadzka/East News
Autor Łukasz Kowalski - 3 Maja 2020

Kibice wprost nie mogą uwierzyć. Klub Ekstraklasy stracił trenera jeszcze przed powrotem na boiska

Ekstraklasa czeka na wznowienie rozgrywek po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. W poniedziałek zawodnicy mają wrócić do treningów. Władze ŁKS Łódź na kilka dni przed wznowieniem zajęć podjęły ważną decyzję.

Ekstraklasa, tak jak inne rozgrywki została wstrzymana przez epidemię koronawirusa. Jednak w poniedziałek piłkarze mają wznowić treningi. Początkowo w kilkuosobowych grupach, a od 10 maja będą mogli trenować drużynowo. Czas izolacji i przerwy na boiskach był wytężonym czasem pracy dla działaczy klubowych. W sobotę ŁKS Łódź na swojej stronie internetowej poinformował o ważnych decyzjach.

Ekstaklasa zawitała do ŁKS-u po 7 latach

Łódzki Klub Sportowy w ubiegłym roku, po 7 latach przerwy, wrócił do Ekstraklasy. Był to ważny etap w odbudowie klubu, który w 2013 z powodów finansowych musiał rozpoczynać rozgrywki od IV ligi. Ojcem sukcesu był trener Kazimierz Moskal, który przyszedł do Łodzi w czerwcu 2018 roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara
Tak nokautował Andrzej Gołota. Na jego walki w środku nocy wstawała cała Polska (WIDEO)Tak nokautował Andrzej Gołota. Na jego walki w środku nocy wstawała cała Polska (WIDEO)Czytaj dalej

Trener Moskal z drużyną wywalczył awans do Ekstraklasy i wszystko zapowiadało, że klub idzie w dobrym kierunku. Przed sezonem nie przeprowadzono rewolucji w składzie, dając zawodnikom, którzy wywalczyli awans, że trener i klub im ufają także w rozgrywkach Ekstraklasy.

Nic nie zwiastowało takiego końca

Początek sezonu zapowiadał, że klub jest na dobrej drodze. W pierwszym meczu ŁKS zremisował bezbramkowo z Lechią Gdańsk, a w kolejnym ograł 2:1 Cracovię Kraków. Do tego kibice i eksperci podkreślali dobry styl gry Rycerzy Wiosny, a ich lider Dani Ramirez został jedną z czołowych postaci Ekstraklasy.

Jednak mimo chwalonego stylu gry, nie szły za nim wyniki. W grudniu zespół spadł na ostatnie miejsce w tabeli, na którym przebywa do dziś. Od początku rundy rewanżowej ŁKS zanotował 5 porażek z rzędu. Złą passę udało się przerwać dopiero w lutym. W sześciu meczach łodzianie zdobyli 6 punktów i w sercach kibiców znów zaczęła tlić się nadzieja na utrzymanie. Owa nadzieja została jednak zgaszona po porażce 0:1 w arcyważnym spotkaniu z Koroną Kielce.

Łukasz Piszczek przebadany na obecność COVID-19. Są wyniki testuŁukasz Piszczek przebadany na obecność COVID-19. Są wyniki testuCzytaj dalej

Klub zapewniał o wsparciu dla trenera

Prezes ŁKS Tomasz Salski był zwolennikiem trenera Moskala i nie zwalniał trenera, kiedy drużynie przytrafiła się seria porażek. – Jesteśmy przygotowani na pesymistyczny scenariusz, ale podchodzimy do tego ze spokojem. Umowa trenera Moskala obowiązywała jeszcze przez rok, a ja sam zaproponowałem jej przedłużenie, choć nie byliśmy jeszcze pewni awansu. Trener na to przystał. Jest nić porozumienia, jeśli chodzi o wizję budowy drużyny, klubu i to jaki ten ŁKS ma być na boisku – mówił latem zeszłego roku w rozmowie udzielonej TVP Sport.

W sobotę jednak klub poinformował na swojej stronie internetowej, że rozstaje się z Kazimierzem Moskalem. – Odbyliśmy z trenerem Moskalem długą i szczerą rozmowę, podczas której doszliśmy wspólnie do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie zakończenie współpracy w tym właśnie momencie. Na pewno nikt z nas w Łódzkim Klubie Sportowym nie zapomni jednak tych wszystkich radosnych chwil, na czele z fetą po awansie do Ekstraklasy, które wspólnie przeżyliśmy przez ostatnie dwa lata wraz z trenerem Moskalem – mówi cytowany na oficjalnej stronie klubu Tomasz Salski, prezes ŁKS-u. – Bez trenera Moskala rozwój ŁKS-u od lata 2018 roku z pewnością nie byłby tak dynamiczny. Bardzo dziękujemy trenerowi za ogromną pracę, którą wykonał u nas w klubie i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej. - dodał.

Jak podaje Przegląd Sportowy, następcą Moskala w ŁKS-ie ma być znany kibicom Ekstraklasy - Wojciech Stawowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier Polski nie powiedział całej prawdy o częściowym otwarciu granic. Wielu Polaków będzie wściekłych
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Fatalne wieści, ciebie też mogą nagle odłączyć od prądu. Sytuacja jest bardzo ciężka

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News