Ekstraklasa Powrót Trening
screen - youtube.com/legioniści.com
Autor Łukasz Kowalski - 3 Maja 2020

To już pewne. Rząd wydał specjalne rozporządzenie. Ekstraklasa coraz bliżej powrotu

Ekstraklasa jako jedna z pierwszych lig w Europie może wrócić do grania. Rząd podjął decyzję, która ma pomóc zawodnikom wrócić do optymalnej formy. Już w poniedziałek piłkarze będą mogli wrócić do treningów, a pod koniec maja ma ponownie ruszyć Ekstraklasa.

Ekstraklasa niedługo ma wrócić na boiska. 25 kwietnia polski rząd przedstawił plan odmrażania gospodarki i życia społecznego kraju. Zgodnie z tymi decyzjami 4 maja piłkarze mają wrócić do treningów, a pod koniec miesiąca mają zostać wznowione rozgrywki Pucharu Polski i Ekstraklasy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski pochwalił się nową fryzurą. Brak fryzjera mu nie służy (FOTO)
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara
Przerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor miał tragiczny wypadek. On i jego żona nie żyjąPrzerażająca wiadomość dotarła do Polski. Gwiazdor miał tragiczny wypadek. On i jego żona nie żyjąCzytaj dalej

Ekstraklasa została wstrzymana w emocjonującym momencie

Przez epidemię spowodowaną koronawirusem rozgrywki piłkarskie w Polsce i w prawie wszystkich krajach na świecie zostały wstrzymane. W momencie zawieszenia rozgrywek na czele tabeli polskiej Ekstraklasy była Legia, która miała 8 punktów przewagi nad drugim w kolejności Piastem Gliwice. Na przeciwległym biegunie toczyła się dramatyczna walka o utrzymanie. W tym sezonie spadać będą trzy kluby. Na ostatnim miejscu w tabeli znajduje ŁKS Łódź, który bezpiecznego miejsca w tabeli traci 11 punktów. Patrząc na to, że do rozegrania zostało 11 kolejek, wszystko jeszcze wydaje się możliwe.

Rząd pozwolił na powrót piłkarzy do gry

Ku uciesze kibiców, rząd Polski zadecydował, że piłkarze od 4 maja mogą wznowić treningi w większych grupach. Początkowo grupy mogły wynosić maksymalnie 6 osób, jednak w sobotę wieczorem podjęto decyzje, które mają pomóc w organizacji treningów, a tym samym piłkarzom, którzy będą mogli przećwiczyć różne warianty gry. Na mocy decyzji podjętych rzez władze, drużyny będą mogły trenować w większych grupach.

Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)Czytaj dalej

Zmiany w przepisach na korzyść zawodnika

Wcześniej na mocy rozporządzenia, na boisku w tym samym czasie mogło przebywać sześciu zawodników plus trener. Nowe przepisy pozwalają na trenowanie w większych grupach. Teraz na boisku będzie mogło przebywać w jednym czasie trzynastu zawodników i trener. W sumie 14 osób. Te zmiany jednak nie dotyczą drużyn z niższych klas rozgrywkowych, gdzie w dalszym ciągu na boisku maksymalnie będzie mogło przebywać 6 osób i trener.

To nie koniec zmian. Od 10 do 24 maja na obiektach sportowych będzie mogło przebywać maksymalnie 25 osób z wyłączeniem obsługi. W rozporządzeniu znalazła się również kwestia zakrywania twarzy. Zgodnie z przyjętymi decyzjami zawodnicy, sędziowie i trenerzy nie będą mieli obowiązku zakrywania twarzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
  2. Ogromny hałas w środku nocy, ludzie nie mogą zmrużyć oka. "Kto normalny robi remont o tej porze?"
  3. Zmarł gwiazdor znany z filmu, który kochają miliony Polaków. Pożegnaliśmy wybitnego zawodnika
  4. Kiedyś kibice ciągle się z niego śmiali. Dziś Polacy dziwią się, gdzie pracuje
  5. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  6. Już od sierpnia ruszają istotne zmiany w sklepach. Smartfon będzie teraz jeszcze bardziej potrzebny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News