Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Grudnia 2020

Skandal. Gwiazdor Ekstraklasy miał ustawiać mecze. Poważne oskarżenia, to może być koniec jego kariery

Ekstraklasa może być świadkiem ogromnego skandalu z udziałem doskonale znanego kibicom piłkarza. Jak się okazuje, gwiazdor jednego z czołowych polskich klubów może być zamieszany w korupcyjny proceder. Pojawiły się doniesienia, że zawodnik ustawiał mecze i miał na tym zarabiać duże pieniądze. Sam zainteresowany odpowiedział na zarzuty.

  • Znany piłkarz PKO Ekstraklasy został oskarżony o korupcję
  • Zawodnik miał dopuścić się ustawienia meczu w 2019 roku
  • Piłkarz podobno otrzymał wysoką gratyfikację finansową
  • Zawodnik już zdążył zaprzeczyć szokującym doniesieniom na swój temat

Ekstraklasa przez wiele lat zmagała się z korupcją. Najnowsze doniesienia na temat znanego piłkarza sugerują, że wśród zawodników mogą nadal być tacy, którzy ustawiają mecze. Oskarżenie padło pod adresem doskonale znanego kibicom gracza.

Córka Adama Małysza nie mogła wytrzymać. Na jaw wyszła straszna prawda, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCórka Adama Małysza nie mogła wytrzymać. Na jaw wyszła straszna prawda, bardzo się bała, wszystko przez ojcaCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Ekstraklasa. Znany piłkarz oskarżony o ustawianie meczów

Polskie rozgrywki ligowe przez wiele zmagały się z problemem korupcji. Od kilku lat mamy niemal pewność, że wszystko odbywa się jednak już wyłącznie w duchu sportowej rywalizacji. Pojawiły się jednak szokujące doniesienia na temat jednego z piłkarzy.

Sprawa dotyczy zawodnika Pogoni Szczecin Pawła Cibickiego. Zdaniem szwedzkich mediów 26-latek miał dopuścić się ustawienia meczu z maja 2019 roku. Nie chodzi o mecz w Polsce, a spotkanie szwedzkiej ekstraklasy, w której wówczas występował.

Cibicki w meczu IF Elfsborg z Kalmar FF został ukarany przez sędziego żółtą kartką. To właśnie za takie zagrania miał później otrzymać zapłatę w wysokości 300 tysięcy koron szwedzkich, czyli około 13 tys. złotych. Sprawę nagłaśnia portal BT.se, a także Radio Sverige.

Mariusz Pudzianowski ocieka w luksusie. Jego dom to prawdziwy pałac, wydał grube miliony (FOTO)Mariusz Pudzianowski ocieka w luksusie. Jego dom to prawdziwy pałac, wydał grube miliony (FOTO)Czytaj dalej

Paweł Cibicki z Pogoni Szczecin miał przyjąć łapówkę

Klub, w którym wówczas występował Paweł Cibicki, czyli Elfsborg już zdążył odnieść się do sprawy. W specjalnym komunikacie zdecydowanie potępił wszelkie przejawy korupcji w piłce nożnej. Zapewniono też, że klub nie brał udziału w tego typu procederze.

- Dystansujemy się od wszelkich form ustawiania meczów i cieszymy się, że są podejmowane kroki, by temu zapobiegać. Federacja już wcześniej dostała informację, że incydent związany z tym meczem zostanie zbadany. Wstrzymujemy się od dalszych komentarzy. Musimy czekać na wyniki śledztwa - przekazał IF Elfsborg w oświadczeniu.

Do sprawy odniósł się także sam zainteresowany, czyli Paweł Cibicki. Zawodnik Pogoni Szczecin na antenie wspomnianego Radia Sverige zaprzeczył, by brał udział w ustawianiu meczu.

- Nigdy nie byłem zamieszany w ustawianie meczów i nie chcę komentować sprawy - stwierdził zdecydowanie były gracz Elfsborga, Leeds United i ADO Den Haag.

Paweł Cibicki do Pogoni Szczecin dołączył w lutym tego roku. Od tego czasu rozegrał dla “Portowców” 19 spotkań i trzy razy wpisywał się na listę strzelców. Pogoń Szczecin na razie nie odniosła się do zarzutów kierowanych pod adresem swojego piłkarza.

Źródło: BT.se, Radio Sverige

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News