Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 4 Maja 2020

Klub Ekstraklasy ma nowego trenera. Szkoleniowiec niedawno pracował dla Barcelony

Ekstraklasa powoli budzi się z letargu wywołanego przerwą w rozgrywkach z powodu koronawirusa. Mimo że polscy piłkarze od tygodni nie rozegrali żadnego meczu, media rozgrzała informacja o niespodziewanym zwolnieniu trenera ŁKS-u Kazimierza Moskala. Jego miejsce zajmie szkoleniowiec, który w ostatnich latach współpracował z akademią Barcelony.

Kazimierz Moskal pełnił funkcję pierwszego trenera łódzkiego klubu przez prawie dwa lata. W sobotę władze klubu rozwiązały za porozumieniem stron umowę 53-letniego szkoleniowca. W tym czasie Moskal wywalczył z ŁKS-em awans do Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej zespół nie radził sobie jednak najlepiej - po 26 kolejkach obecnego sezonu zamyka tabelę z dorobkiem zaledwie 20 punktów.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody gwiazdor. Tragiczny wypadek w dniu urodzinSmutna wiadomość dotarła do Polski. Nie żyje młody gwiazdor. Tragiczny wypadek w dniu urodzinCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
  2. Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscu

Ekstraklasa. ŁKS wybrał nowego trenera

Nowym opiekunem klubu ze stadionu przy ul Unii Lubelskiej został Wojciech Stawowy. Szkoleniowiec ma duże doświadczenie w Ekstraklasie oraz klubach I ligi. W przeszłości prowadził m.in. Cracovię, Arkę Gdynia, Górnik Łęczna, GKS Katowice, Miedź Legnica czy Widzew Łódź. Ostatnio pełnił natomiast funkcję dyrektora sportowego akademii piłkarskiej Escola Varsovia, będącej filią słynnej La Masii, czyli szkółki Barcelony w Polsce.

Stawowy podpisał kontrakt obowiązujący do 2022 roku. Jego asystentem zostanie mający nigeryjskie korzenie 24-letni Roland Thomas, który pracował jako trener w Escoli Varsovia. W sztabie nowego szkoleniowca znaleźli się także asystent Marcin Pogorzała, trener bramkarzy Jacek Janowski, a także lekarz i trzech fizjoterapeutów.

Adam Małysz przekazał wiadomość, która zasmuci każdego. Skoki w Polsce poważnie zagrożoneAdam Małysz przekazał wiadomość, która zasmuci każdego. Skoki w Polsce poważnie zagrożoneCzytaj dalej

Odejście Moskala zaskoczyło kibiców

Fakt, że Kazimierz Moskal opuścił szeregi ŁKS-u podczas przerwy w rozgrywkach wywołał ogromne kontrowersje. Kibice i eksperci zgodnie twierdzili, że skoro klub był niezadowolony z jego usług, mógł pożegnać się z trenerem znacznie wcześniej. Okazuje się jednak, że nie tylko słabe wyniki były powodem odejścia Moskala.

- Odbyliśmy z trenerem Moskalem długą i szczerą rozmowę, podczas której doszliśmy wspólnie do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie zakończenie współpracy w tym właśnie momencie. Na pewno nikt z nas w Łódzkim Klubie Sportowym nie zapomni jednak tych wszystkich radosnych chwil, na czele z fetą po awansie do Ekstraklasy, które wspólnie przeżyliśmy przez ostatnie dwa lata wraz z trenerem Moskalem – powiedział Tomasz Salski, prezes ŁKS-u na łamach oficjalnej strony internetowej klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Są wskazania, że Chiny oszukiwały świat" . Bardzo mocne słowa polskiego eksperta
  2. ZDM chwali się szybką rozbiórką wiaduktu. Internauci są oburzeni, mieszkańcy nie mogli zmrużyć oka
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. Duda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News