Śląsk Wrocław
Youtube/Śląsk Wrocław
Autor - 6 Lutego 2020

Niespotykana akcja klubu z Ekstraklasy. Zagrają w koszulkach z napisami po koreańsku

Ekstraklasa po zimowej przerwie wraca do gry już w najbliższy piątek. Jeden z klubów zainauguruje rundę wiosenną w koszulkach z... koreańskimi napisami. Czegoś takiego w polskiej lidze jeszcze nie było.

Ekstraklasa długo kazała na siebie czekać, ale już od 7 lutego znowu będziemy oglądać zmagania polskich ligowców. Podczas jednego z meczów klub z polskiej ligi wystąpi w koszulkach z napisami w języku koreańskim.

Wielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansWielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansCzytaj dalej

Ekstraklasa wraca do gry już w piątek

Pierwszym meczem rundy wiosennej będzie starcie Arki Gdynia z Cracovią. Następnie Śląsk Wrocław zmierzy się na swoim stadionie z Lechią Gdańsk. To właśnie gospodarze będą odpowiedzialni za tę nietypową akcję i to ich zobaczymy w niespotykanych na co dzień trykotach.

Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że 7 lutego obchodzony jest Dzień Koreański. Dlatego właśnie z tej okazji zawodnicy Śląska Wrocław pokażą całemu światu, że doskonale pamiętają o tym święcie. Wspólnie ze swoimi sponsorami - koreańską firmą YOON Group oraz salonem Nawrot Hyundai - zarząd klubu pragnie podkreślić to, jak ważna jest dla nich współpraca z markami pochodzącymi właśnie z Korei Południowej.

Ekstraklasa w rundzie wiosennej będzie bardzo ciekawa

- Sport nie tylko dostarcza emocji, ale pozwala również budować więzi i łamać bariery. Czujemy się zaszczyceni, że Śląsk Wrocław może być gospodarzem tak unikalnego w skali Polski wydarzenia. Nasz mecz otwiera możliwość do zbudowania pomostu łączącego mieszkańców Wrocławia i tysięcy Koreańczyków, którzy od trzech dekad również tworzą jego tożsamość. Wcześniej w rodzinie Śląska powitaliśmy YOON Group oraz Nawrot Hyundai i mamy nadzieję, że piątkowe spotkanie będzie okazją do nawiązania kolejnych, równie wartościowych relacji biznesowych – mówił na oficjalnej stronie internetowej Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Aktualnie Śląsk Wrocław zajmuje czwarte miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 34 punkty. Traci tylko cztery "oczka" do pierwszej Legii Warszawa. Lechia natomiast jest obecnie siódma i ma 30 punktów. Ekstraklasa w rundzie wiosennej może przynieść sporo nieoczekiwanych rezultatów, dlatego żaden wynik w tym spotkaniu nie powinien być zaskoczeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News