Ekstraklasa Powrót Trening cracovia
Beata Zawadzka/East News
Autor Łukasz Kowalski - 6 Maja 2020

Kilkadziesiąt przypadków zachorowań na koronawirusa? Ekstraklasa może mieć wielki problem z powrotem

Ekstraklasa powoli przygotowuje się do wznowienia rozrywek. Od 4 maja zawodnicy mogli trenować już na boiskach w grupach po 13 osób plus trener. Najpierw jednak zawodnicy, sztab szkoleniowy i klubowi lekarze mieli przejść testy na obecność koronawirusa.

Ekstraklasa patrzy z nadzieją w przyszłość. W kwietniu rząd Polski zapowiedział, że obiekty sportowe na świeżym powietrzu będą otwarte pod pewnymi zasadami. Pierwotnie na boiskach miało przebywać maksymalnie 6 osób. Jednak dla Ekstraklasy zrobiono wyjątek i w klubach z najwyższej ligi rozgrywkowej jednocześnie w grupie może być 13 zawodników i trener.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pochwalił się zdjęciem. Znamy płeć i imię (FOTO)Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pochwalił się zdjęciem. Znamy płeć i imię (FOTO)Czytaj dalej

Ekstraklasa zezwoliła niektórym klubom na powrót do treningów

We wtorek o godzinie 10 Ekstraklasa poinformowała kluby, że wszystkie kluby mają anulować zaplanowane zajęcia przynajmniej do godziny 14. Okazało się, że nie spłynęły wyniki badań ze wszystkich klubów. Dzisiaj PZPN wydal komunikat, w którym poinformowano, że tylko sześć zespołów może wrócić do treningów drużynowych. To Śląsk Wrocław, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin.

Ok godziny 10:30 poinformowano, że do treningów grupowych może wrócić też Cracovia. Władze krakowskiego klubu, w oficjalnym komunikacie przekazał informację, że wszystkie próbki dały wynik ujemny. "Oznacza to, że przebadane osoby są zdrowe, a co za tym idzie nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia treningów w grupach przez pierwszą drużynę Cracovii" – napisano. Kibice krakowskiego klubu musieli odetchnąć z ulgą, ponieważ wcześniej portal lodz.wyborcza.pl informował o aż trzynastu przypadkach wirusa w Cracovii.

Kluby z Ekstraklasy czekają na wyniki dodatkowych badań

W oficjalnym komunikacie PZPN przedstawił sytuację pozostałych klubów ekstraklasy. - W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadzą treningi indywidualne – czytamy w komunikacie PZPN (pisownia oryginalna).

Mike Tyson powraca na ring. Zmierzy się z legendarnym bokserem, któremu odgryzł ucho?Mike Tyson powraca na ring. Zmierzy się z legendarnym bokserem, któremu odgryzł ucho?Czytaj dalej

Do wznowienia rozgrywek odniósł się też prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" – Pandemia się nie skończyła, ale mamy plan i zobaczymy czy kluby są dobrze zorganizowane i czy zastosują się do wytycznych. Badania trwają, niektórzy mają przeciwciała, ale to niewielki procent. Pewnie przeszli koronawirusa, tylko o tym nie wiedzieli – tłumaczył Zbigniew Boniek, prezes PZPN, w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zgodnie z planem Ekstraklasy i PZPN rozgrywki w Polsce mają ruszyć 27 maja. Wtedy rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Dwa dni później ma ruszyć Ekstraklasa, a w pierwszym tygodniu czerwca I liga.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraje Bałtyckie otwierają granice. Decyzja została podjęta
  2. Koncert w Ciechanowie. Sanepid nałożył wysoką karę, Urząd Miasta odpiera zarzuty
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegóły

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News