Ekstraklasa
YouTube Ekstraklasa
Autor Piotr Mika - 6 Października 2020

Transferowy rekord Ekstraklasy pobity. Wszystko jest już pewne, media podają najważniejszą informację

Ekstraklasa w ostatnich latach promuje coraz lepszych zawodników. Kolejne rekordy transferowe zaczynają padać coraz szybciej i przebijane są coraz większymi kwotami. Teraz już oficjalnie zostały potwierdzone dwa niezwykle ciekawe transfery młodych polskich zawodników, a media nie mają wątpliwości - ustanowiony został nowy rekord polskiej ligi.

Ekstraklasa staje się coraz bardziej interesującą ligą dla zagranicznych klubów. Chodzi rzecz jasna o zawodników, którzy wychowują się w akademiach takich klubów jak Lech Poznań, Legia Warszawa, Zagłębie Lubin czy Pogoń Szczecin. W ostatnim dniu okienka transferowego jeden z polskich zawodników został sprzedany za rekordowo wysoką kwotę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legendaTragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legendaCzytaj dalej

Ekstraklasa. Karbownik i Moder sprzedani za wielkie pieniądze

Dwa największe polskie kluby właśnie przeprowadziły bardzo dobre ruchy transferowe. Zarówno Michał Karbownik z Legii jak i Jakub Moder z Lecha zostali sprzedani do Brighton and Hove Albion. Mistrzowie Polski za 19-letniego zawodnika zarobią 5,5 mln euro plus ewentualne bonusy, a dodatkowo mają zapewnione także 10% od kolejnego transferu zawodnika.

Podobnie jest w przypadku Jakuba Modera, jednak tutaj suma odstępnego jest o wiele wyższa. Za 21-letniego pomocnika Lech Poznań otrzyma aż 10,5 mln euro, co jest niekwestionowanym rekordem polskiej Ekstraklasy. Poprzedni rekord należał do Legii i Radosława Majeckiego, który zimą został sprzedany do AS Monaco za 7 mln euro.

Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?Czytaj dalej

Świetne warunki dla obu polskich klubów

Podobnie jak w przypadku Karbownika tak i za Jakuba Modera Kolejorz może otrzymać dodatkowe pieniądze. W umowie wpisane są bonusy, a Lech zarobi także na kolejnym transferze pomocnika. Co więcej obaj piłkarze zostali od razu wypożyczeni do zespołów, z których zostali sprzedani. Dzięki temu zarówno Legia jak i Lech nie tracą od razu wartości piłkarskiej.

Ich wypożyczenie może zostać skrócone zimą, jednak wedle doniesień medialnych, za takich ruch Brighton będzie musiało dodatkowo zapłacić. Już teraz transfery Karbownika i Modera to ogromny sukces finansowy Lecha i Legii, ale i cała Ekstraklasa może na tym zyskać. Jeśli ci piłkarze się sprawdzą, to kolejne kluby tym bardziej zwrócą uwagę na młodych zawodników z polskiej ligi.

Źródło: meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News