Michał Probierz
Instagram/Michał Probierz
Autor - 7 Lutego 2020

Polski trener w ostrych słowach przed startem Ekstraklasy. "Robi się z nas debili"

Ekstraklasa już dzisiaj wraca do gry. Z tej okazji polski trener udzielił mocnego wywiadu, w którym w ostrych słowach opowiada o naszej rzeczywistości. To naprawdę wymowne słowa znanego szkoleniowca.

Ekstraklasa po długiej, zimowej przerwie wreszcie wraca. Rundę wiosenną zainauguruje mecz Arki Gdynia z Cracovią. Z tej okazji znany polski trener udzielił bardzo mocnego wywiadu, w którym opisuje naszą rzeczywistość, która niestety nie jest kolorowa.

Nie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćNie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Ekstraklasa wraca do gry 7 lutego

Michał Probierz, bo o nim mowa, może być zadowolony z tego, jak jego Cracovia prezentowała się w rundzie jesiennej. Pasy po 20. kolejkach zajmują drugie miejsce, mając tylko dwa punkty straty do pierwszej Legii Warszawa, ale też tylko jedno "oczko" przewagi nad trzecią Pogonią Szczecin.

Rywalizacja o mistrzostwo Polski powinna być zacięta. Probierz ma wielką chrapkę na to, by utrzeć nosa wielkim rywalom i zdobyć mistrzostwo. Przed startem ligi udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym m.in. zdradził, że Samuel Fridjonsson, który jest reprezentantem Islandii, w ostatniej chwili zdecydował się odwołać transfer.

Ekstraklasa nie przyciąga najlepszych piłkarzy

- Porozumieliśmy się z jego klubem, transfer był bardzo blisko, ale ostatecznie nie wsiadł do samolotu do Polski. Nawet działacze jego klubu byli zaskoczeni, że nie przyleciał. Wybrał Paderborn - mówi Probierz, który jest również wiceprezesem Pasów. Według niego można zrozumieć zachowanie tego piłkarza, bo - jak twierdzi - pokazuje możliwości polskich klubów. Ekstraklasa niestety nie jest atrakcyjna dla zagranicznych piłkarzy.

- Medialnie robi się z nas debili, że nie umiemy załatwić dobrych piłkarzy, bo kogo się nie ściąga, to jest źle. Jesteśmy w stanie sprowadzić takich zawodników, z takiej półki finansowej, którzy do dziesięciu najlepszych lig w Europie po prostu nie idą. Dziwi mnie, gdy mówi się u nas o szrocie piłkarskim - twierdzi Probierz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna wiadomość od organizatorów konkursu w Willingen. Skoki zostały przełożone
  2. Piątek już jest gwiazdą Herthy. "Z nikim wcześniej nie wiązano tak wielkich nadziei"
  3. Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki
  4. Coraz mniejsze zainteresowanie Pucharem Świata. W Willingen będzie wielu nieobecnych
  5. Najbardziej nieprawdopodobny transfer stanie się faktem? Legendarny klub pyta o Messiego
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News