Ekstraklasa
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Października 2020

Pilny komunikat Ekstraklasy ws. koronawirusa. W klubach są zakażenia, piłkarze są w izolacji

Ekstraklasa boryka się z poważnymi problemami w związku z nadal panującą na terenie Polski pandemią koronawirusa. W kolejnych klubach naszej ligi pojawiły się przypadki zachorowań na COVID-19, w związku z czym podjęto zdecydowane działania. Ekstraklasa w środę wydała specjalny komunikat, w którym poinformowała kibiców o aktualnej sytuacji.

Ekstraklasa, jak i inne ligi ma akurat przerwę w rozgrywkach w związku z meczami reprezentacji. To jednak bardzo intensywny czas dla władz naszej ligi, gdyż w kolejnych klubach pojawiły się przypadki zakażeń koronawirusem. W środę Ekstraklasa S.A. wydała specjalny komunikat.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Nagłe oświadczenie Biedronki. Sieć ostrzega klientów, oszustwo na ogromną skalę
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?


Ekstraklasa walczy z koronawirusem

W ostatnich dniach pojawiły się bardzo niepokojące informacje z klubów polskiej Ekstraklasy. Najpierw Pogoń Szczecin ogłosiła, że w jej szeregach chorych na COVID-19 jest aż 30 osób, w tym ponad 20 piłkarzy. W kolejnych dniach informacje o zakażeniach podały również Stal Mielec, Piast Gliwice i Cracovia. Ekstraklasa postanowiła działać i przeprowadziła testy wśród wszystkich klubów naszej ligi.

- Piłkarze i członkowie sztabów wszystkich klubów Ekstraklasy przeszli badania na obecność́ wirusa SARS-CoV-2. Kluby przekazały wyniki badań do Zespołu Medycznego PZPN. Wszystkie osoby, u których stwierdzono pozytywne wyniki, zostały skierowane na izolację, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Zespołom, w których stwierdzono przypadki zakażenia, zaleca się treningi indywidualne. Na testy wymazowe Ekstraklasa S.A. przekazała klubom 1,6 miliona złotych - przekazano w komunikacie.

Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Adam Małysz pokazał swój luksusowy dom. Legendarny skoczek żyje jak w bajce, jego salon i ogród robią kolosalne wrażenie (FOTO)Czytaj dalej


Pilny komunikat Ekstraklasa S.A na temat COVID-19

- Zdrowie i bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, dlatego jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z Zespołem Medycznym PZPN, jak i klubami i działamy według przyjętego protokołu. Cieszymy się̨, że w żadnej z drużyn nie stwierdzono nowych, rozwijających się masowo ognisk chorobowych - powiedział prezes Ekstraklasa S.A Marcin Animucki.

- Dzięki przełożeniu meczów z udziałem Pogoni Szczecin, Wisły Kraków i Warty Poznań uniknęliśmy sytuacji, w której mogło dojść́ do większej liczby zakażeń́. Liczymy, że po przerwie reprezentacyjnej wszystkie nasze zespoły wrócą̨ do dalszej rywalizacji w pełni sił - dodał Animucki. Nieoficjalnie mówi się, że oprócz wspomnianych drużyn, COVID-19 pojawił się również w Warcie Poznań, Wiśle Kraków i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Źródło: Ekstraklasa S.A.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mistrz świata w parkowaniu. Kto temu kierowcy BMW dał prawo jazdy?
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Wchodzi nowy program 1500 plus. Wiemy, kto ma szansę dostać pieniądze

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News